Родина російського генерала Капашина отримала у 2022 році 135 млн грн доходу в Україні – аналітики
Родичі російського генерал-полковника Валерія Капашина, чиє майно на 1 млрд грн заарештували в Полтавській області, отримали у 2022 році 135 млн грн доходу в Україні. Про це виданню "ГОРДОН" повідомили аналітики платформи великих даних VKURSI.
У СБУ зазначали, що серед заарештованого майна понад 20 комерційних об'єктів – готелі, ресторани, офісні й торговельно-розважальні центри, – а також 17 земельних ділянок і 3 тис. м&³2; житлової нерухомості.
За даними візуальних збігів фото офісних центрів у новині СБУ, а також за даними досьє юрособи на платформі VKURSI, імовірно, заарештовано мережу комерційної нерухомості ТОВ "ВЕСО", яке пропонує в оренду офіси і складські приміщення в Полтаві. Дохід компанії у 2022 році сягнув 114,9 млн грн. У власності підприємства є дев'ять будинків і дев'ять земельних ділянок у Полтавській області.
Як повідомляли в СБУ, заблоковане майно Капашина було оформлено на його дочку й зятя, які жили в Україні, але напередодні повномасштабного вторгнення виїхали в Росію й набули громадянства країни-агресора. За даними місцевих ЗМІ, дочка генерала – це Оксана Верига, а її чоловік – Лев Верига.
Згідно з досьє на VKURSI, власницею та бенефіціаркою ТОВ "ВЕСО" є Верига Оксана Валеріївна. Ще один засновник компанії – Курцев Валерій Васильович, який раніше був директором ТОВ "ВЕСО".
Оксана Верига разом зі Львом Веригою є засновниками та бенефіціарами й інших компаній:
- ТОВ "Альянс-Полтава", надає в оренду нерухомість. Має у власності сім об'єктів нерухомості і дві земельні ділянки. Дохід у 2022 році – 6,91 млн грн;
- ТОВ "Шервуд і Ко", має КВЕД неспеціалізованої оптової торгівлі, але саме цій компанії належить полтавський готель "Алея Гранд". Також має у власності шість об'єктів нерухомості. Дохід у 2022 році – 12,04 млн грн;
- ТОВ "Новинка-Полтава", надає в оренду нерухомість. Дохід у 2022 році – 1,3 млн грн.
Отже, компанії, які мають зв'язок із російським генерал-полковником Капашиним, лише у 2022 році отримали 135,15 млн грн доходу.
Окрім цього, Оксана Верига також була керівницею ТОВ "Шанс-Полтава", яке здавало в оренду нерухоме майно, утім, процес ліквідації підприємства розпочали у 2008 році, і зараз воно не працює.
Також Оксана Верига має два зареєстровані ФОП для роздрібної торгівлі продовольчими товарами, харчовими продуктами, напоями й тютюновими виробами. Лев Верига має один зареєстрований ФОП – діяльність ресторанів, надання послуг харчування.
Аналітики наголошують, що ТОВ "ВЕСО" неодноразово брало участь у тендерах. У березні 2021 року компанія виграла тендер на 130 тис. грн на послуги з ресторанного обслуговування й організації харчування. Замовником був департамент економічного розвитку, торгівлі й залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації.
Компанія виграла також три тендери на замовлення виконавчого комітету Полтавської міської ради – на 207 тис. грн, на 79 тис. грн і на 195 тис. грн.
Окрім того, ТОВ "ВЕСО" має постанову на проведення обшуку будинку для відшукання й вилучення:
- реєстраційних і статутних документів щодо ТОВ "ВЕСО", ТОВ "Шервуд і Ко", ТОВ "Новинка-Полтава", ТОВ "Альянс-Полтава";
- документів стосовно фінансово-господарських відносин із суб'єктами підприємницької діяльності, зареєстрованими на території РФ і тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької областей, АР Крим;
- записів і листування;
- документів або інших матеріалів, які можуть свідчити про дії, спрямовані на шкоду Україні.
Із ТОВ "ВЕСО" також судяться щодо розірвання договорів купівлі-продажу часток у статутному капіталі, повернення часток і визначення розміру статутного капіталу й часток учасників. Зараз судовий процес триває.
Контекст:
Капашин народився 1950 року в Полтавській області. Із 2001 року він очолює російське федеральне управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї.