Росія до осені не зможе накопичити навіть третину ракетного потенціалу, який у неї був – Ігнат

Війська РФ восени та взимку завдавали масованих ракетних ударів по Україні
Фото: EPA
Росії до осені не вдасться накопичити ту кількість ракет, яку вона випустила по території України восени минулого року та взимку, вважає спікер Повітряних сил України Юрій Ігнат. Про це він заявив 23 квітня в ефірі загальнонаціонального телемарафону, який транслював канал "1+1".

"Росія буде використовувати будь-які способи, методи накопичення свого потенціалу, зокрема ракетного озброєння. Те, що вони восени й узимку випустили стільки ракет, – їм не вдасться накопичити навіть третину цього за період, що залишився до осені. Тому що виробництво триває доволі довго, і в умовах санкцій здійснювати його теж непросто", – сказав він.

Ігнат припустив, що Росія може намагатися отримати "якісь додаткові системи".

"Можливо, в інших країн. Про це йшла мова ще пів року тому. Ми знаємо, які країни вони хотіли долучити до такої співпраці. Те, що їм удасться накопичити, – удасться. Але такого потенціалу, який вони накопичували десятиліттями, навряд чи вдасться їм здобути й мати на озброєнні", – заявив спікер.

Контекст:

Росія від початку повномасштабного вторгнення, із лютого 2022 року, і до кінця лютого 2023 року завдала по Україні майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів, а також іще приблизно 1,1 тис. ударів із використанням БПЛА. Після цього були нові атаки.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів 10 березня під час зустрічі з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом, що з початку війни під час масованих атак РФ випустила по Україні 821 балістичну та крилату ракету.

Із вересня 2022 року, тобто після початку масованих російських атак на критичну інфраструктуру України, сили протиповітряної оборони України збили до 700 ракет окупантів і приблизно 650 дронів-камікадзе, розповів 15 березня спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Восени минулого року та взимку окупанти атакували здебільшого енергетичну інфраструктуру України, намагаючись вивести її з ладу, їм це не вдалося, і тепер вони змінюють тактику, заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. "Росіяни зараз будуть дещо переорієнтовувати напрямки нанесення ударів. Це можуть бути і військові об'єкти, і концентрація військ, і система логістики наших угруповань", – сказав представник ГУР Вадим Скібіцький.