Росія заощаджує ракети й відмовилася від ідеї залишити Україну без електроенергії – британська розвідка
28 квітня і 1 травня вперше майже за два місяці завдала по Україні ударів крилатими ракетами повітряного базування (КРПБ). За даними розвідки, в атаці брали участь російські стратегічні бомбардувальники дальньої авіації Ту-95 і Ту-160, імовірно, із застосуванням КРПБ Х-101 та Х-555.
Водночас міноборони Великобританії зазначає, що окупанти, імовірно, цілилися у військові об'єкти.
"Зафіксовані типи цілей, пошкоджених російськими ударами, вказують на ймовірну відмову від наміру зруйнувати електроенергетичну мережу України. Обидва нещодавні удари, імовірно, були спрямовані на військову, промислову й логістичну інфраструктуру України", – ідеться в повідомленні.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив 2 травня, що в умовах браку різного виду ракет пріоритетною ціллю окупантів залишається західне озброєння, котре надають Україні партнери, а також паливно-енергетичний сектор, від якого залежить забезпечення Збройних сил.
Контекст:
Упродовж пів року, з вересня 2022-го, окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, майже 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, які в окремих випадках тривали кілька діб.
Масові ракетні обстріли уразили теплову генерацію й електричні підстанції, Україна зазнавала дефіциту потужності і весь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.
12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.