"Росія іншого не розуміє". Кравчук заявив, що тиск на РФ потрібно посилювати, якщо вона не хоче прогресу в переговорах стосовно Донбасу
Якщо Росія відмовиться виконувати рішення, ухвалені лідерами "Нормандської четвірки", потрібно посилювати тиск на неї. Про це заявив голова української делегації на переговорах тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук у коментарі "РБК-Україна", який вийшов 9 грудня.
За словами Кравчука, на наступному засіданні ТКГ він запропонує відкласти українську і російську дорожні карти "до кращих часів", а поки зосередитися на виконанні рішень, погоджених у нормандському форматі, зокрема – на підготовці до виборів, для чого потрібно провести демілітаризацію, вивести з ОРДЛО російські війська та інше. Якщо РФ відмовиться, Кравчук пропонує перейти до тиску на Кремль.
"Тиск на Росію повинен бути, вона іншого не розуміє, вона ніколи не вважала політико-дипломатичний переговорний процес можливим для себе", – сказав Кравчук.
Він зазначив, що може запропонувати ввести проти РФ нові санкції у вигляді від’єднання від міжнародної платіжної системи SWIFT, але можуть бути й інші заходи.
"Ми офіційно повинні сказати: ми зробили все, вичерпали всі можливості й бачимо глухий кут. Але це не означає, що ми вже завтра припинимо мінський формат. Ми і далі будемо в ньому працювати, докладати всіх зусиль, але коли побачимо, що ми вже пішли на останні кроки, тоді буде план Б", – заявив Кравчук.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.
Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.