Росія може атакувати кораблі в Чорному морі під фальшивим прапором – глава ЦРУ
"Ми бачимо деякі дуже тривожні ознаки того, що росіяни розглядають операції під фальшивим прапором, на яких ми також акцентували напередодні війни, – інакше кажучи, розглядають способи, як вони можуть здійснювати напади на судна в Чорному морі, а потім звинувачують, намагаються звинуватити в цьому українців", – сказав Бернс.
Отже, він повторив попередження спікера Ради національної безпеки США Адама Годжа про ймовірні атаки з боку РФ із метою звинуватити в нападах Україну.
Посол Росії у США Анатолій Антонов назвав заяви про підготовку РФ нападів на судна "чистою вигадкою", пише пропагандистське агентство "РИА Новости". Він заявив, що це нібито "суперечить підходам" Росії.
Контекст:
Росія блокувала вивезення української продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.
22 липня 2022 року в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна із трьох портів – Одеса, Чорноморськ і Південний. Україна підписала документ із Туреччиною й ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Угода набула чинності 1 серпня. "Зернову угоду" кілька разів продовжували, востаннє – до 18 липня 2023 року.
17 липня у Кремлі заявили, що "фактично чорноморські домовленості припинили свою дію".
Водночас президент Туреччини Реджеп Ердоган 17 липня висловив думку, що президент країни-агресора Володимир Путін хотів би продовження роботи "зернової угоди". Він наголосив, що обговорить питання продовження ініціативи на зустрічі з Путіним.
Генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив 17 липня, що надіслав Путіну листа з новою пропозицією, щоб продовжити дію Чорноморської зернової ініціативи.
Президент України Володимир Зеленський запропонував Гутеррішу й Ердогану продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі – без РФ.
У Кремлі у відповідь пригрозили "певними ризиками" в разі продовження "зернової угоди" без РФ.
19 липня РФ заявила, що у зв'язку з виходом із "зернової угоди" вона вважатиме всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, потенційними перевізниками вантажів військового призначення. У Міноборони України відповіли аналогічною заявою щодо російських кораблів.