Росія нарощуватиме виробництво керованих авіабомб, відчуваючи безкарність. Потрібно ухвалювати рішення – Ігнат

Ігнат заявив, що тільки сучасні західні літаки, надані Україні, відіб'ють у окупантів бажання бомбардувати прикордонні й прифронтові території
Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces / Facebook

Російська окупаційна армія дедалі частіше використовує керовані авіабомби проти прифронтових областей України. Про це речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив 2 травня в ефірі національного телемарафону, який транслює телеканал "Рада".

Ігнат підкреслив, що Росія, не маючи достатньої кількості ракет для завдання дистанційних ударів, використовує те, що є на озброєнні в окупантів ближче до передової. Зокрема, це реактивна артилерія з дальністю стрільби більше ніж на 100 км (наприклад, РСЗВ "Торнадо"), а також ракети С-300, дальність яких може сягати до 150 км під час роботи по наземних цілях.

"Ну і керовані авіабомби. Це той новий виклик, нові ризики для нас, проти яких потрібно протидіяти, нам потрібно якомога швидше приймати рішення щодо цього", – додав він.

За очікуваннями спікера ПС ЗСУ, Росія нарощуватиме виробництво цих бомб і їх застосування, тому що використовувати плануючі керовані авіабомби окупантам вдається безкарно.

"Страждає лінія 20–30 км від лінії бойового зіткнення та від державного кордону, від Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Запорізької [областей], аж до Одеської області. Противник це робить регулярно", – констатував Ігнат, додавши, що противник застосовує до 20 бомб на добу і летіти вони можуть і на дальші відстані, приблизно до 70 км.

Він наголосив, що Україні потрібно посилювати далекобійну ППО й очікувати позитивного рішення щодо постачання західних літаків, які допоможуть протистояти цим загрозам.

"Багато хто боїться на Заході, що може бути ескалація, що ми можемо на території РФ знищувати їхню авіацію. Я хочу сказати, що наявність таких літаків в Україні в прифронтових областях, таких як Чернігівська і Сумська, відіб'є [у бомбардувальників окупантів] бажання наближатися", – додав речник Повітряних сил ЗСУ.

Контекст:

У 2023 році Росія активно почала застосовувати керовані авіаційні бомби. Зазвичай противник використовує бомби ФАБ-500 ще радянських часів, які дообладнують крилами й GPS-навігацією, повідомляли в Повітряних силах ЗСУ.

Росія в лютому вперше застосувала у війні проти України керовані плануючі бомби УПАБ-1500В вагою 1500 кг, повідомляло 5 березня видання Defense Express.

Ефективно протидіяти таким бомбам можна було б за допомогою літаків типу F-16 з потужними ракетами "повітря – повітря", щоб збивати ворожі літаки під час спроби бомбардування, зазначали в ЗСУ. Але зараз Україна шукає й інші способи "убезпечити себе від цієї загрози", говорив спікер східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Ігнат назвав застосування росіянами керованих бомб новим викликом для ЗСУ.