У Росії навряд чи є резерви для утримання Бахмута – британська розвідка
За її даними, українські війська впевнено просуваються як на північ, так і на південь від захопленого міста. Росіяни, найімовірніше, зазнають труднощів через низький моральний дух, розрізненість підрозділів та обмежену здатність знаходити й уражати українську артилерію, ідеться в повідомленні.
"Командування РФ майже напевно вважає політично неприйнятним поступитися Бахмутом, який має символічну вагу як одна з небагатьох російських перемог за останні 12 місяців. Проте, цілком імовірно, що додаткових резервів, які можна було б скерувати в цей сектор, мало", – зазначають у британському міноборони.
Уранці 7 липня у Генштабі ЗСУ заявили, що сили оборони України досягли успіху під час наступу біля села Кліщіївка під Бахмутом Донецької області.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Українські військові за два тижні наступальних дій звільнили вісім населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях, повідомили в оборонному відомстві 19 червня. За тиждень у Міноборони поінформували про звільнення дев'ятого населеного пункту – Рівнополя Донецької області.
Від початку контрнаступу сили оборони звільнили майже 160 км&³2;, на мелітопольському та бердянському напрямках просунулися на 7,5 км, проінформували у Генштабі ЗСУ 5 липня.