РФ не підтвердила передавання Угорщині українських полонених. Про них, як і раніше, нічого не відомо – ГУР
За його словами, на відміну від угорської сторони, представники РФ, які займаються обміном, факту передавання так і не визнали.
"По лінії координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими було обговорено це питання з представниками держави-агресора, уповноваженими з питань обміну. На сьогодні представники міноборони РФ не підтверджують передачу громадян України та реалізацію цього проєкту, про який повідомляють і медіа, і посадові особи Угорщини", – пояснив Юсов.
Він зазначив, що у координаційного штабу зараз немає даних про кількість, персональний склад та стан здоров'я людей, яких могли передати. Є лише попередній перелік полонених, про який раніше просила угорська сторона в РФ. Ідеться про 13 людей.
"Безумовно, це буде розглядатися як цілеспрямована інформаційно-психологічна операція з боку держави-агресора та Російської православної церкви з порушенням і Женевських конвенцій, і міжнародного гуманітарного права. На жаль, у цьому використовуються деякі міжнародні організації та представники", – додав спікер ГУР Міноборони.
Контекст:
Про передавання Угорщині "групи українських військовополонених закарпатського походження" 8 червня заявила РПЦ. "РБК-Україна" з посиланням на джерела повідомило, що йдеться щонайменше про 11 українських військовополонених. Посередником під час їх передавання була організація Мальтійської служби допомоги Суверенного ордену госпітальєрів.
Віцепрем'єр Угорщини з питань релігії Жолт Шем'єн у коментарі ATV підтвердив передавання РФ Угорщині групи українських військовополонених, заявивши, що це "жест РПЦ у бік Угорщини, їй ці люди завдячують своєю свободою".
Спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко 9 червня підтвердив, що українська сторона не знала про передавання. МЗС надіслало запит щодо докладної інформації про звільнених і висунуло вимогу надати доступ консулу до них.
11 червня джерела "РБК-Україна" заявили, що Угорщина готує пресконференцію українських полонених, яких передала РФ, де вони критикуватимуть Україну і дякуватимуть керівництву Російської православної церкви, за лінією якої, імовірно, відбулося передавання. Публічний виступ був обов'язковою умовою для звільнення, повідомило джерело.