Росія й далі отримує електронні чипи західних виробників, необхідні для виготовлення озброєння – Reuters

Серед товарів, які ввозять, є комп'ютерні чипи американських і європейських компаній
Фото: ЕРА

Росіяни налагодили постачання західної електроніки, необхідної для виготовлення озброєння, через Туреччину й Гонконг. Про це йдеться в розслідуванні Reuters, результати якого агентство опублікувало 13 грудня.

У ньому також узяв участь британський аналітичний центр Royal United Services Institute. Розслідувачі з'ясували, що протягом семи місяців до 31 жовтня 2022 року імпорт електроніки у РФ сягнув $2,6 млрд. З них на товари західних виробників припадає $777 млн.

Серед товарів, які ввозять, є комп'ютерні чипи американських компаній Intel Corp, Advanced Micro Devices Inc (AMD), Texas Instruments Inc і Analog Devices Inc, а також німецької Infineon AG. Цю інформацію вказано в документах російської митниці.

Вони підтверджують, що одним із найбільших постачальників стала турецька компанія Bion Group Ltd Sti, яка раніше торгувала текстилем. Нещодавно Bion Group Ltd Sti розпочала оптову торгівлю електронікою. Коментувати журналістам цю інформацію в компанії відмовилися.

Російський імпортер "Фортап" із Санкт-Петербурга, створений у квітні, імпортував електроніки на суму щонайменше $138 млн, зокрема комп'ютерні компоненти зі США. Ще одна фірма, російський імпортер "Титан-Микро", зареєстрований у Москві, також імпортує західні комп'ютерні компоненти після вторгнення в Україну.

Деякі постачальники, зокрема фірми Гонконгу й Туреччини, мають зв'язки з російськими громадянами. Це вказано в документах, вивчених Reuters. Журналісти наголошують, що в паперах постачальники не вказують точного типу чипів та іншої електроніки. Невідомий і спосіб їхнього подальшого використання, ідеться в розслідуванні.

Контекст:

Як зазначає The Washington Post, Росія виробляє мало власних чипів, покладаючись на імпорт з азійських і західних країн. Однак найбільші світові виробники мікросхем почали припиняти постачання до Росії наприкінці лютого – після того, як набули чинності обмеження, запроваджені США.

Введені США санкції змушують Росію використовувати комп'ютерні чипи від посудомийних машин і холодильників у деякій військовій техніці.

14 жовтня заступник міністра торгівлі США Дон Грейвс заявив, що внаслідок санкцій ввезення до Росії напівпровідників, які "є життєвою силою російської зброї", знизилося на 70% порівняно з минулим рокомЗа інформацією мінфіну США, російський військово-промисловий комплекс зараз не здатен виробляти й обслуговувати обладнання, "критично важливе" для проведення воєнних операцій в Україні.