Росія вдарила по Сумах "вундерваффе" Путіна – ракетою "Циркон". Що їй вдалося пошкодити?
У ніч проти 14 листопада країна-агресор Росія вдарила по Сумах ракетою "Циркон". Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Він зазначив, що, за попередніми даними, уранці росіяни застосували ракету "Циркон" у Сумській області.
Про удар "Цирконом" по Сумах зранку писав Telegram-канал "Николаевский Ванек". Паблік зазначив, що ракету запустили з мису Чауда в тимчасово окупованому Криму.
Виконувач обов'язків мера Сум Артем Кобзар поінформував, що вибух, який сьогодні почули жителі громади, був наслідком ворожого прильоту на околиці міста. За його словами, ракета впала на дорожнє покриття. Яка це була ракета, Кобзар не вказав.
Начальник Сумської міської військової адміністрації Сергій Кривошеєнко додав, що вибух пошкодив асфальтне покриття, унаслідок чого сталися прорив пожежного гідранта й витік води.
У Росії "Циркон" називають "першою у світі гіперзвуковою крилатою ракетою, здатною здійснювати тривалий аеродинамічний політ із маневруванням у щільних шарах атмосфери з використанням протягом усього маршруту тяги власного двигуна". ЗМІ також називали цю ракету суперзброєю або "вундерваффе" нелегітимного президента країни-агресора Володимира Путіна.
Однак у Повітряних силах ЗСУ зазначали, що ЗРК Patriot (причому, за деякими даними, навіть його старі версії) здатний збивати ракети "Циркон".
"Бойову задачу зазначена ракета не виконує. Усе, що заряджене, усі характеристики "супер", "гіпер" – усе це слова, а насправді до бойового застосування ракет іще йти та йти. Вона летить не туди, куди треба, виконує не ту роботу, для якої пристосована", – казав про "Циркон" керівник лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Андрій Кульчицький.
Контекст:
Росія регулярно обстрілює територію Сумської області. За минулі місяці окупаційні війська активізували удари, зокрема по Сумах.
У ніч проти 14 листопада РФ здійснила масовану атаку на Україну. Мер Києва Віталій Кличко інформував, що удар окупантів пошкодив ділянки теплових мереж, житлові будинки, адмінбудівлю. Загинули люди. Серед постраждалих є вагітна жінка й 10-річна дитина.