Росія відійшла з деяких селищ у своєму прикордонні – ГУР МО
"Якщо ми говоримо про Бєлгородщину, то їхнє завдання – визволення цих земель від панування режиму [президента РФ Володимира] Путіна", – сказав він.
За його словами, зараз є кілька селищ у прикордонній зоні, з яких фактично відійшла російська влада. Юсов відмовився їх називати.
"У принципі, там зараз немає влади жодної. Але якщо говорити про діяльність руху опору і російських представників добровольців-повстанців, то вони зараз активно діють, у тому числі й у столичному регіоні РФ", – сказав Юсов.
Він наголосив, що зараз повстання лише набирає обертів, а активне протистояння з регулярними військами відбудеться пізніше.
Контекст:
22 травня збройні формування легіон "Свобода Росії" та "Російський добровольчий корпус" повідомили, що проникли до Бєлгородської області. Вони закликали росіян приєднуватися до боротьби із чинним режимом. У легіоні розповіли, що вони хочуть створити в Бєлгородській області демілітаризовану зону, звідки РФ не зможе обстрілювати Україну.
Того самого дня у "Свободі Росії" повідомили, що "повністю звільнили" Козинку та Гору-Поділ у Бєлгородській області. Трохи пізніше легіон поінформував, що його представники спільно з РДК розпочали штурм населеного пункту Грайворон.
Україна до того, що відбувається в Бєлгородській області, не має стосунку, але "спостерігає із цікавістю", підкреслив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. Те, що відбувається в Бєлгородській області, – внутрішня справа РФ, додав секретар РНБО України Олексій Данілов.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що "Свобода Росії" та РДК проводять у Бєлгородській області РФ операцію для захисту українців і в ній беруть участь лише росіяни.
Російська влада ввела в регіоні режим контртерористичної операції, станом на вечір 23 травня його скасували.
Міноборони РФ заявило про "розгром" підрозділів і відзвітувало ввечері 23 травня, що РФ під час операції в Бєлгородській області знищила понад 70 "терористів", чотири бронемашини та п'ять пікапів. Легіон назвав вигаданими ці втрати.
За інформацією The New York Times, російські підрозділи, що зайшли до Бєлгородської області, зазнали незначних втрат і залишаються боєздатними.