Росія вивела частину армії із Сирії. Це може вплинути на позицію Ізраїлю щодо України – The New York Times

Виведення ППО із Сирії може змусити Ізраїль передати Україні зброю, вважають джерела NYT
Фото: ЕРА

Росія перевозить частину стратегічної зброї й особового складу із Сирії до України. Про це 19 жовтня написала The New York Times, посилаючись на двох західних дипломатів та ізраїльського чиновника.

За інформацією видання, ідеться про систему протиповітряної оборони С-300 і кілька тисяч військових. Два джерела повідомили, що із Сирії вивели два батальйони, за словами третього джерела, військових було набагато більше. Ізраїльський чиновник уточнив, що в Україну переведено частину командирського складу.

Газета припускає, що у зв'язку із цими переміщеннями Ізраїль може переглянути відмову постачати Україні зброю, зокрема – ППО. Раніше Єрусалим непокоївся, що російські С-300, які стоять у Сирії, можуть використати проти його літаків. Це називали основною причиною того, чому Ізраїль відхиляв запити Києва на військову допомогу.

Виведення комплексів С-300 із Сирії може сприяти зміні такої політики Ізраїлю, ідеться у статті. Джерела NYT наголошують, що після початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія почала значно менше брати участь у воєнних операціях у Сирії.

Контекст:

Після повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання гуманітарної допомоги населенню й оборонної продукції для армії.

У межах допомоги Україні Ізраїль відкрив польовий шпиталь у Львові і передав кілька броньованих машин швидкої допомоги. Окрім того, Ізраїль передає Україні захисні шоломи, бронежилети, костюми для саперів і протигази. Однак у країні відхилили прохання США дозволити Берліну постачати Україні протитанкові ракети, виготовлені в Німеччині за ізраїльською ліцензією, повідомило видання Axios.

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський заявив 4 жовтня, що Ізраїль активно допомагає Україні, але не переходить "червоних ліній". За його словами, це пов'язано із ситуацією на Близькому Сході, яка будь-якої миті може скотитися у передвоєнну чи воєнну.

16 жовтня міністр у справах діаспори Ізраїлю Нахман Шай заявив про необхідність надання Україні військової допомоги. Після цього експрезидент Росії, заступник глави Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що допомога Україні зруйнує відносини Ізраїлю з Росією.

17 жовтня видання Walla! написало, посилаючись на неназваного високопосадовця міністерства закордонних справ Ізраїлю, що заява Шая не відображає позицію уряду країни.