Росія вивела всі ракетоносії з Чорного моря через потужний шторм – Гуменюк
Російські війська завели свої ракетоносії в пункти базування через потужний шторм у Чорному морі. Про це повідомила 7 лютого глава об'єднаного пресцентру сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі "Апостроф TV".
Вона наголосила, що вже кілька днів у Чорному морі фіксують дуже потужний шторм силою п'ять – сім балів, що нетипово для цієї пори року. Імовірно, це пов'язано з тектонічною активністю, яка призвела до потужних землетрусів у Туреччині.
"Кораблі [Росії] майже всі заведені в пункти базування. Ракетоносії точно знаходяться в пунктах базування, зокрема в Севастопольській бухті та в Новоросійську. Залишилося на службі в Чорному морі тільки два судна забезпечення, які можуть збирати [інформацію] й висвітлювати надводну обстановку", – зазначила Гуменюк.
Речниця додала, що Азовське море також штормить, там фіксують шторм силою два-три бали.
"Але для такого невеликого моря це теж потужний шторм. Вітри там дуже небезпечні для мореплавства. Тому в Азовському морі ворог узагалі не тримає на чергуванні жодного корабля", – розповіла вона.
Незважаючи на це, за словами Гуменюк, загроза ракетних ударів з акваторії Чорного моря залишається, оскільки гіпотетично росіяни можуть вести обстріл і з пунктів базування.
"Хоча це суперечить усім нормам безпеки, але ми знаємо, що вони їх не дотримуються. І виведення корабля для залпу на бойовий курс може займати до двох годин. Ситуація змінюється динамічно, вони можуть скористатися вітровим вікном, коли більш-менш спокійне море, і використати його для нанесення ракетного удару, використовуючи раптовість. Тому розслаблятися рано, хоча й можемо констатувати, що така погода не сприятлива для запуску дронів", – підсумувала вона.
Контекст:
Росія восени і взимку здійснила 13 хвиль масованих ракетних та 15 безпілотних атак на українську енергетику. У країні стали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони тривали кілька діб.
Президент РФ Володимир Путін визнав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури України.