Росія втратила під Бахмутом 20–30 тис. військових пораненими та вбитими – ЗМІ

Західні чиновники вважають, що більшість загиблих під Бахмутом росіян – бійці ПВК "Вагнер"
Фото: depositphotos.com

Росія зазнала від 20 тис. до 30 тис. втрат – убитими й пораненими – під час спроби захопити Бахмут Донецької області. Про це 7 березня написало видання The Guardian, посилаючись на західних чиновників.

Офіційні особи припустили, що більшість цих жертв, багато з яких є ув'язненими, завербованими ПВК "Вагнер", могли бути вбитими.

"Рівень смертності у ПВК "Вагнер" був значно вищим, ніж у російських збройних сил", – сказали вони, оцінюючи втрати у співвідношенні троє поранених на одного вбитого.

The Guardian зазначає, що якщо ці цифри підтвердять, то це означатиме, що Росія тільки в Бахмуті зазнала більше втрат, ніж США за 20 років операцій в Афганістані, де загинуло і було поранено трохи менше ніж 21 тис. осіб.

Західні чиновники вважають, що Україна все ще може утримувати та поповнювати запаси своїх військових у Бахмуті, хоча місто оточене з трьох боків. Чиновники кажуть, що українські захисники можуть як протриматися ще місяць, так і вирішити здійснити тактичний вихід протягом тижня.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже сім місяців, повідомляли в Генштабі ЗСУ 23 лютого 2023 року. Там зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшу частину артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

Утримання міста завдає Росії катастрофічних втрат, сказав 22 лютого начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. Він розповідав, що Бахмут зруйнований і непридатний для життя.

Спікер східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий 4 березня повідомив CNN, коментуючи інформацію про виведення з міста деяких підрозділів, що масового виведення українських військ із Бахмута немає, бої відбуваються на околицях міста.

5 березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський укотре відвідав Бахмут. Він заявив, що бої за місто сягнули максимального рівня напруги.

Зеленський провів 6 березня чергове засідання ставки верховного головнокомандувача, на якому Сирський та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний виступили за продовження оборонної операції у Бахмуті.

Незважаючи на втрати, окупанти й далі штурмують Бахмут і його околиці, поінформував Генштаб ЗСУ ввечері 6 березня. Про оточення міста не йдеться, зазначив секретар РНБО Олексій Данілов.