Росія вважає "Калібри" головною зброєю для зриву українського контрнаступу. Але є дилема – британська розвідка
Російські збройні сили вважають крилаті ракети морського базування "Калібр" головним інструментом для спроби зриву українського контрнаступу, проте для окупантів це "дефіцитна й дорога зброя". Про це 12 травня повідомило у Twitter міноборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки.
Як зазначають у зведенні міноборони Великобританії, кораблі Чорноморського флоту РФ у ніч із 8-го на 9 травня випустили по території України вісім крилатих ракет SS-N-30a SAGARIS (назва "Калібрів" за класифікацією НАТО) вперше з 9 березня 2023 року.
За даними британської розвідки, до березня кораблі окупантів часто запускали ці ракети. Проте Росія, мабуть, тимчасово зупинила використання "Калібрів", бо хотіла відновити їх резервні запаси, додали там.
"У короткостроковій перспективі Росія, імовірно, розглядає крилаті ракети як головний потенціал для завдання ударів углиб України, щоб зірвати очікувані українські контрнаступи. У більш стратегічному плані Росія вважає, що крилаті ракети відіграють важливу роль у будь-якому гіпотетичному конфлікті з НАТО", – зазначають у британському оборонному відомстві.
Військова розвідка фіксує брак у РФ таких ракет, вважаючи, що окупантам доведеться вирішувати, по яких саме цілях їх випускати
"Як використовувати цю дефіцитну й дорогу зброю – одна з численних дилем, з якими стикаються російські командири, тому що війна в Україні триває набагато довше, ніж вони спершу планували", – резюмували в міноборони Великобританії.
У травні Росія частіше вдається до масованих атак на Україну із застосуванням ракет і дронів. Зокрема, у ніч на 9 травня Росія випустила 25 крилатих ракет із Чорного моря й бомбардувальників, 23 з них знищили, повідомив уранці головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Зокрема, знищили всі вісім крилатих ракет "Калібр", випущених із носіїв у Чорному морі.
Контекст:
Росія з початку повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року, і до кінця лютого 2023 року завдала по Україні майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів, а також ще майже 1,1 тис. ударів із використанням БПЛА. Після цього були нові атаки.
Міністр оборони України Олексій Резніков розповів 10 березня під час зустрічі з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом, що з початку війни під час масованих атак РФ випустила по Україні 821 балістичну і крилату ракету. Відтоді були нові ракетні удари.
З вересня 2022 року, тобто після початку масованих російських атак на критичну інфраструктуру України, сили протиповітряної оборони України збили до 700 ракет окупантів і приблизно 650 дронів-камікадзе, розповів 15 березня речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Минулої осені та взимку окупанти атакували здебільшого енергетичну інфраструктуру України, намагаючись вивести її з ладу, їм це не вдалося, і тепер вони змінюють тактику, заявили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. "Росіяни зараз будуть дещо переорієнтувати напрямки нанесення ударів. Це можуть бути і військові об'єкти, і концентрація військ, і система логістики наших угруповань", – сказав представник ГУР Вадим Скібіцький.