Росія завдала збитків екології України на 2 трлн грн – Мінекології

Через війну пошкоджено майже 3 млн га лісу в Україні, зазначили у Мінекології
Фото: Поліція Рівненської області / Facebook (архів)
У Мінекології назвали суму збитків, завданих Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Цифру під час виступу на міжнародній конференції 5 березня у Львові озвучив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, його цитує "Укрінформ".

"Ми напрацювали нову методологію спільно з нашою екологічною інспекцією та використовуємо сім видів методологій, і вже обрахували 2 трлн грн (приблизно $54,7 млрд за курсом НБУ) завданих збитків, – зазначив глава Мінекології. – Це забруднення землі, повітря, води, спалені ліси, знищені природні ресурси. Наша головна мета – показати всім ці показники, щоб їх побачили в Європі та світі. Щоб усі зрозуміли, яка ціна цієї шкоди довкіллю і як відновити цю шкоду, завдану Україні".

За словами Стрільця, через війну пошкоджено приблизно 3 млн га лісу – це майже третина залісненої території України.

Водночас орієнтовно 500 тис. га опинилися під тимчасовою окупацією або у зоні воєнних дій, додав глава відомства.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного і південного напрямків.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей. Наразі найінтенсивніші бої тривають на Донбасі.

Збитки українській екології, завдані Росією, оцінюють у $35,3 млрд, поінформував 2 січня міністр оборони України Олексій Резніков.

Розв'язана Росією війна призвела до створення в Україні найбільшого у світі мінного поля площею 250 тис. км&³2;, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль 8 січня.

Президент України Володимир Зеленський говорив у листопаді 2022 року, що внаслідок російської агресії в Україні загинуло 6 млн домашніх тварин і приблизно 50 тис. дельфінів у Чорному морі.