Росіяни, імовірно, завезли в Білорусь гіперзвукові ракети "Кинжал" – британська розвідка
За його даними, ідеться про надзвукові ракети "Кинжал". Міноборони показало супутниковий знімок білоруського аеродрому Мачулищі, де стоять два винищувачі МіГ-31К, які здатні нести ракети такого класу. Зазначають, що Росія використовує ці ракети з 2018 року, проте раніше їх не фіксували в Білорусі.
"Росія іноді запускала ці ракети під час війни в Україні, але їхні запаси, імовірно, дуже обмежені", – ідеться в повідомленні.
У британській розвідці пояснили, що розміщення "Кинжалів" у Білорусі дає РФ невелику додаткову перевагу щодо ураження додаткових цілей на території України.
"Найімовірніше, розгортання провели для того, щоб дати сигнал Заходу і показати Білорусь як таку, що дедалі більше бере участь у війні", – стверджують у міністерстві оборони Великобританії.
Контекст:
Гіперзвукові ракети переміщуються зі швидкістю 5 махів (6 тис. км/год) або вище, тому їх важко виявити системам протиракетної оборони. Гіперзвукові ракети можуть рухатися набагато нижчою траєкторією, здатні маневрувати й ухилятися від систем протиракетної оборони.
У РФ стверджували, що застосували гіперзвукові аеробалістичні ракети комплексу "Кинжал" під час атаки на підземний військовий склад боєприпасів в Івано-Франківській області.
Українські військовослужбовці підтвердили завдання удару, проте тип ракети, якою вдарили росіяни, ще встановлюють.
Офіційні особи США підтвердили американському каналу CNN, що Росія запустила гіперзвукові ракети по Україні, що стало першим відомим застосуванням таких ракет у бойових діях.
18 серпня стало відомо, що РФ перебазувала до західних кордонів три військові літаки МіГ-31, озброєні "Кинжалами". Міністерство оборони РФ заявило, що винищувачі прибули на аеродром Чкаловськ у межах "додаткових заходів стратегічного стримування" і будуть на "бойовому чергуванні цілодобово". На опублікованому відео з приземленням винищувачів не видно, чи несуть вони ракетні заряди.