Росіяни під час ракетної атаки 9 березня хотіли перевірити, чи прибули в Україну Patriot – Гуменюк
Гуменюк пояснила тактику окупантів. За її словами, для відволікання уваги української протиповітряної оборони запустили дрони. Після цього завдали масованого ракетного удару. Далі росіяни запустили безпілотники для перевірки результатів, а після цього – ракети "Кинджал", які не може збити українська система ППО.
"Таку тактику ворог використав для того, щоб хоч якісь перемоги собі приписати. І перевірити нашу готовність на них реагувати. Чималу роль у цьому відіграла така попередня інформація про те, що в Україні вже є системи типу Patriot. І вони намагалися впевнитися, чи насправді це так", – сказала Гуменюк.
Контекст:
США оголосили про виділення Україні пакету військової допомоги, до якого вперше увійшла батарея ЗРК Patriot, 21 грудня 2022 року. 5 січня 2023-го стало відомо, що батарею Patriot Україні надасть також Німеччина. 20 січня у документах уряду Нідерландів з'явилася інформація про надання цією країною Україні двох пускових установок ЗРК Patriot.
У ніч на 9 березня російські окупаційні війська після тритижневої перерви завдали чергового масованого ракетного удару по Україні. В "Укренерго" зазначили, що це вже 15-й масований обстріл критичної інфраструктури України з вересня 2022 року і наймасовіший із листопада. Прильоти зафіксовано у дев'яти областях і Києві.
За даними Генштабу ЗСУ, окупанти випустили 84 ракети різного базування (загалом за добу 9 березня – 95 ракет). Також ворог атакував дронами-камікадзе типу Shahed-136, із вісьмох ЗСУ знищили половину.
Із 48 крилатих ракет Х-101/Х-555 і "Калібр" українські захисники збили 34, зазначив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Водночас у ЗСУ немає засобів, щоб збивати крилаті ракети X-22 та Х-47 "Кинджал" (які окупанти також випустили по Україні в кількості шести штук), зазначили у Повітряних силах.
Унаслідок ракетної атаки Росії 9 березня в Україні загинуло шестеро людей, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Російський ракетний удар по Україні 9 березня мав здебільшого пропагандистські цілі, заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).