Росіяни продовжують наступ на п'яти напрямках на сході, штурмують Бахмут, захисники відбили 79 атак протягом доби – Генштаб ЗСУ
Російські окупанти зосереджують основні зусилля на веденні наступу на лиманському, бахмутському, авдіївському, мар'їнському і шахтарському напрямках. Про це йдеться в ранковому зведенні Генштабу ЗСУ 24 березня.
"Завдяки професійним і злагодженим діям, наші захисники відбили на них понад 79 атак противника", – зазначено в повідомленні.
На бахмутському напрямку ворог не припиняв штурму Бахмута. У районі цього міста Генштаб зафіксував найбільше бойових сутичок на зазначеному напрямку минулої доби.
Також було відбито атаки противника в районах населених пунктів Оріхово-Василівка, Богданівка і Предтечине Донецької області. Від обстрілів окупантів постраждало понад 15 населених пунктів.
На авдіївському, мар'їнському і шахтарському напрямках росіяни без успіху намагалися наступати в напрямку населених пунктів Новокалинове, Новобахмутівка, Степове, Авдіївка, Сєверне, Первомайське, Мар'їнка і Новомихайлівка Донецької області. Численних ворожих обстрілів зазнало 15 населених пунктів регіону, включно з Мар'їнкою, Авдіївкою і Вугледаром.
На куп'янському і лиманському напрямках протягом попередньої доби ворог обстріляв з артилерії райони 14 населених пунктів.
На запорізькому і херсонському напрямках противник і далі обороняється і водночас інтенсивно обстрілює мирні міста й села, включно з Оріховом, Гуляйполем, Бериславом, Херсоном.
"На волинському, поліському, сіверському і слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. РФ продовжує зберігати військову присутність на території Республіки Білорусь. Проте формувань наступальних угруповань не відзначено", – ідеться у зведенні.
Водночас, зазначили в Генштабі, росіяни продовжують інженерне обладнання місцевості у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Ворог обстріляв із мінометів і ствольної артилерії понад 20 районів населених пунктів Чернігівської, Сумської та Харківської областей.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року, зазначали в Генштабі ЗСУ. На захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.
Президент України Володимир Зеленський на початку лютого заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що, якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".
6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача керівництво армії було за продовження оборонної операції в Бахмуті. 15 березня на ще одному засіданні ставки, за словами Зеленського, думка учасників була, як і раніше, одностайною: посилювати оборону Бахмута і знищувати окупантів максимально.
Оборонна операція в районі Бахмута має найважливіше стратегічне значення для стримування російських окупантів і є головною у стійкості оборони всього фронту, наголосив 14 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Того ж дня в Міноборони України розповіли про "певні значні успіхи в ЗСУ" в боях за Бахмут. 20 березня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що можливостей оборони Бахмута ще не вичерпано.