Росіяни зосередилися на наступі на бахмутському напрямку, сили оборони відбили атаки біля 16 населених пунктів – Генштаб ЗСУ
Російські окупанти й далі зосереджують зусилля на веденні наступу на бахмутському напрямку, на авдіївському і куп'янському напрямках після наступальних дій успіху не мали. Про це йдеться в ранковому зведенні Генштабу ЗСУ 5 січня.
"На новопавлівському, запорізькому й херсонському напрямках противник продовжує вести активну оборону, обстрілює позиції наших військ і цивільні об'єкти вздовж лінії зіткнення", – зазначили в Генштабі.
Минулої доби підрозділи сил оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Стельмахівка і Площанка Луганської області та Білогорівка, Соледар, Красна Гора, Виїмка, Підгородне, Бахмут, Курдюмівка, Майорськ, Північне, Водяне, Красногорівка, Веселе, Мар'їнка і Побєда в Донецькій області.
"На волинському, поліському, сіверському і слобожанському напрямках ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено", – наголосили у зведенні.
4 січня росіяни вели наступальні дії на лиманському, бахмутському та авдіївському напрямках і намагалися покращити тактичне положення на куп'янському.
Контекст:
Бахмутський напрямок залишається найкривавішим, найжорстокішим і найважчим, це "ключова точка вирішення цієї війни" – про це заявляв речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, українці ведуть оборону в районі Бахмута в дуже важких умовах, але контролюють там ситуацію.
Інтенсивні бої в районі Бахмута точаться з червня 2022 року, але лінія фронту проходила переважно на відкритій місцевості навколо східних підступів до міста, зазначили у британській розвідці 22 грудня. Британські військові вважають, що російська піхота могла закріпитися у східних промислових районах Бахмута, а іноді просувається в житлові райони. На їхню думку, окупанти в міських боях навряд чи зможуть досягти успіху.
Генеральний штаб ЗСУ наприкінці грудня наголошував, що противник зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на лиманському, бахмутському та авдіївському напрямках у Донецькій області.
Швидкість просування російських військ у районі Бахмута сповільнилася останніми днями, повідомив американський Інститут вивчення війни 25 грудня. Росія навряд чи досягне значного прориву під Бахмутом найближчими тижнями, прогнозувала 3 січня британська розвідка.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний 3 січня в розмові з главою Об'єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі розповів, що на ділянці Соледар – Бахмут – Майорськ ситуація залишається складною, ворог "фактично по трупах своїх" намагається просуватися вперед.