Росії знадобиться майже рік на ремонт Кримського мосту – британська розвідка

На Кримському мосту буде обмежено рух щонайменше до березня
Фото: EPA
Російські зусилля щодо ремонту Кримського мосту тривають, але навряд чи його буде повністю введено в експлуатацію щонайменше до вересня 2023 року. Про це повідомило 9 листопада у Twitter міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані розвідки.

8 листопада автодорожній міст мали закрити, щоб можна було перемістити і встановити новий 64-метровий проліт. Для заміни пошкоджених ділянок дороги потрібно ще три прольоти.

Хоча офіційні особи Криму заявляють, що ці додаткові прольоти будуть готові до 20 грудня, у звіті, наданому президенту РФ Володимирові Путіну, додано, що дорожні роботи спричинять перешкоди для дорожнього руху до березня 2023 року, ідеться в повідомленні.

Згідно з контрактом, заміну пошкодженого залізничного мосту мають завершити до вересня 2023 року, хоча віцепрем'єр Росії заявив, що терміни ремонту буде скорочено.

У звіті розвідки зазначають, що один шлях мостом відкрито, але залізничний рух залишається обмеженим. Ремонтні роботи будуть значно залежати від погодних умов у зимові місяці.

Атака на Кримський міст перервала постачання російської логістики до Криму та на південь України, що обмежило можливості Росії щодо перекидання військової техніки й військ у цей район залізницею чи автомобільним транспортом, ідеться в повідомленні.

Пошкодження мосту, нещодавній напад на Чорноморський флот у Севастополі й імовірний відхід військ із Херсона – усе це ускладнює можливість для російського уряду намалювати картину військового успіху, зазначають у розвідці.

Контекст:

Уранці 8 жовтня стало відомо, що в Керчі чули вибух, а на залізничному полотні Кримського мосту сталася сильна пожежа. У РФ стверджують, що на мосту вибухнула вантажівка, унаслідок чого спалахнули цистерни з пальним.

На відео з місця події було зафіксовано пожежу, також там видно, що кілька прольотів автомобільної частини мосту зруйновано. Путін доручив створити урядову комісію у зв'язку з "надзвичайною подією" на мосту, а Слідком РФ порушив кримінальну справу за цим фактом. Після того, як рух на мосту припинили, "влада" Криму оголосила про запуск порома.

Увечері 8 жовтня колаборанти заявили про відновлення руху мостом – і автомобільної, і залізничної частини. Водночас вантажних автомобілів на міст не пускають – їх дозволили переправляти винятково поромом, у черзі на який, за даними росЗМІ, потрібно чекати три-чотири доби.

У Слідкомі заявили про трьох загиблих унаслідок вибуху. За версією російського слідства, усі вони – пасажири легкового автомобіля, що опинився поряд із вантажівкою, яка вибухнула. У відомстві підкреслили, що вантажівка їхала в бік окупованого Криму з РФ. Тіла двох людей підняли з води. Також у Слідкомі заявляють, що встановили дані вантажного автомобіля та його власника – це житель Краснодарського краю.

Представники влади в Україні коментують факт вибуху й пожежі на мосту, але не підтверджують причетності до цього України. Міноборони України, коментуючи руйнування мосту, нагадало про крейсер "Москва", який потопили українські захисники. Служба безпеки України відреагувала віршами про те, що у Криму "соловейко СБУ зустрічає". "Ми цього не коментуємо. Роль СБУ чи будь-якого державного органу України в "бавовні" будемо коментувати після нашої остаточної перемоги", – додав речник СБУ Артем Дехтяренко.

7 листопада стало відомо про те, що окупаційна влада Криму планує запустити рух обома смугами правої, зруйнованої вибухом, частини Кримського мосту наступного місяця. Пошкоджені внаслідок вибуху прольоти мосту розпиляли й вивезли.