Російська пропагандистка Симоньян приїхала в окупований Донецьк. У ТКГ заявили, що вона проведе форум "Русский Донбасс"
Головна редакторка російського пропагандистського телеканала RT Маргарита Симоньян приїхала в окупований Донецьк. Про це свідчить опубліковане фото, зроблене на тлі таблички з назвою міста, яке вона 27 січня опублікувала у своєму Telegram-каналі.
"Якщо хто мене загубив, я тут", – підписала вона фото на тлі таблички "Донецьк".
Мети візиту на територію України, тимчасово не підконтрольну Києву, Симоньян не повідомила.
Пропагандистка зазначила, що приїхала на Донбас не сама, а зі своїм чоловіком, телеведучим Тиграном Кеосаяном, а також пропагандистом Романом Бабаяном.
Telegram-канал WarGonzo, посилаючись на джерела у "ДНР", повідомив, що вона нібито відвідала "безпосередньо лінію зіткнення поруч із донецьким аеропортом".
За їхніми даними, Симоньян побувала в Іверському монастирі, який розташований поруч із донецьким аеропортом.
Пізніше в пабліку повідомили, що Симоньян підтвердила інформацію їхнього джерела.
Член української делегації у тристоронній контактній групі Денис Казанський у своєму Telegram-каналі заявив, що в Донецьк їдуть російські журналісти для проведення форуму "Русский Донбасс".
"Російські пропагандисти Симоньян, Кеосаян і Бабаян їдуть у Донецьк, щоб провести форум "Русский Донбасс", – заявив Казанський.
Із 2005 року Симоньян очолює телеканал RT, а також є головною редакторкою пропагандистського інформаційного агентства "Россия сегодня".
У грудні 2014 року Симоньян занесли в базу даних українського сайта "Миротворець" за антиукраїнську пропаганду. Їй офіційно заборонено в'їзд в Україну через журналістську діяльність, спрямовану на пропаганду війни проти України.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).