Російські окупанти 14 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, постраждало двоє бійців ЗСУ – штаб ООС
Унаслідок обстрілу з боку бойовиків на Донбасі осколкове поранення дістав один мирний житель, повідомляє штаб ООС.
Російські окупанти від початку доби 2 квітня 14 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. Про це у Facebook повідомляє штаб операції Об'єднаних сил.
13 обстрілів бойовики здійснили по позиціях українських військових, ще один – по цивільній інфраструктурі Красногорівки. Окупанти відкривали вогонь із мінометів 82-го калібру.
Унаслідок обстрілу постраждало двоє українських військовослужбовців. Їм оперативно надали необхідну медичну допомогу. Окрім того, один мирний житель дістав осколкове поранення, його доправили в медичний заклад.
У районі Світлодарська і Новотошківського супротивник використовував великокаліберні кулемети й гранатомети різних систем. Зокрема, біля Пищевика, Красногорівки і Гнутового окупанти вели вогонь із мінометів калібру 120 мм, гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів, а біля селища Опитне – із протитанкового ракетного комплексу.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що супротивник веде снайперський вогонь. 4 лютого глава МВС Арсен Аваков заявив, що на Донбасі "жодного мирного процесу вже немає". "Діють снайперські пари, діють міномети, обстріли. Війна триває", – сказав він.
Чергове загострення відбулося 26 березня: у районі селища Шуми Донецької області незаконні збройні формування Росії відкрили вогонь із мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів. Унаслідок обстрілу загинуло четверо бійців ЗСУ. Ще двоє військовослужбовців дістали поранення.
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак уточнив, що українські військові загинули біля Шумів унаслідок снайперського вогню.
"Особливий цинізм дій підрозділів окупаційних сил РФ у тому, що снайперський вогонь вели у спини військовослужбовців ООС із об'єкта критичної інфраструктури – насосної станції, за допомогою якої постачали воду як на тимчасово окуповану, так і на підконтрольну Україні територію", – зазначав Хомчак.
Головнокомандувач ЗСУ додав, що Росія нарощує військову присутність біля кордону з Україною на півдні, сході та півночі.
За даними Офісу президента станом на 1 квітня, від початку року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 570 разів.
1 квітня військові аташе США, Канади і Великобританії зустрілися з міністром оборони України Андрієм Тараном і повідомили, що партнери України "уважно спостерігають за ситуацією". Того самого дня очільник Пентагону Ллойд Остін провів телефонну розмову з Тараном, під час якої запевнив главу Міноборони, що США не залишать Україну в разі ескалації російської агресії.
2 квітня свою підтримку Україні в телефонній розмові із президентом країни Володимиром Зеленським підтвердив американський лідер Джо Байден.