Російські окупанти атакують на двох напрямках, українська армія – на одному. Дані Генштабу ЗСУ

За останню добу на фронті сталося 26 зіткнень, зазначили в Генштабі ЗСУ
Фото: 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ / Facebook

За останню добу українська армія провела 26 бойових зіткнень з російськими окупантами, бої відбувалися на авдіївському, мар'їнському й мелітопольському напрямках. Про це Генеральний штаб Збройних сил України поінформував 22 серпня у Facebook.

"Протягом доби відбулося 26 бойових зіткнень. [...] На авдіївському напрямку наші захисники успішно відбили атаки російських військ у районі Авдіївки. [...] На мар'їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ у районі Мар'їнки Донецької області", – ідеться в повідомленні.

Українські військові зазначили, що окупанти використовують бойову авіацію й артилерію на інших напрямках, зокрема на бахмутському, лиманському, шахтарському та запорізькому.

"Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби", – пояснили в Генштабі ЗСУ.

За його даними, українська авіація за добу завдала дев'яти ударів по районах зосередження особового складу противника і двох – по зенітних ракетних комплексах, а українські ракетники й артилеристи за той самий період вразили два райони зосередження особового складу, озброєння й військової техніки ворога, два склади боєприпасів і одну важку вогнеметну систему ТОС-1А.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів з північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.