Російські окупанти різко збільшили кількість напрямків своїх атак – дані Генштабу ЗСУ
Упродовж останньої доби українська армія провела 45 боєзіткнень із російськими окупантами. Про це Генеральний штаб Збройних сил України поінформував увечері 4 жовтня у Facebook.
"Протягом доби відбулося 45 бойових зіткнень. Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною", – ідеться в повідомленні.
За даними Генштабу ЗСУ, ворог атакував позиції української армії на семи напрямках:
- на куп'янському – на північ від Зибиного Харківської області;
- на лиманському – на схід від Макіївки Луганської області й на північний захід від Діброви Донецької області;
- на бахмутському – поблизу населених пунктів Григорівка й Андріївка Донецької області;
- на авдіївському – біля Авдіївки та Ласточкиного Донецької області;
- на мар'їнському – поблизу Мар'їнки, Красногорівки й Новомихайлівки Донецької області;
- на шахтарському – поблизу Золотої Ниви Донецької області;
- на запорізькому – біля Вербового й Роботиного Запорізької області.
"Водночас сили оборони України продовжують наступальну операцію на мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат у живій силі й техніці, виснажують ворога вздовж усієї лінії фронту", – пояснили в ЗСУ.
Українські військові зазначили, що протягом доби авіація сил оборони завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння й військової техніки противника, а ракетні війська уразили пункт управління, три райони зосередження особового складу, озброєння й військової техніки, 10 артилерійських засобів і склад боєприпасів противника.
У ранковому зведенні 4 жовтня Генштаб ЗСУ повідомляв про атаки російських окупантів на трьох напрямках.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.