Розвідка США вважає, що війська РФ можуть використати дев'ять маршрутів вторгнення в Україну за двома сценаріями – ЗМІ
Канал заявив, що танки "потенційно можуть дістатися Києва протягом 48 годин".
За даними розвідки, Росія вже розгорнула майже 100 зі 168 батальйонно-тактичних груп збройних сил, які складаються з 800–900 військовослужбовців кожна, і "щодня їх стає більше", а президент РФ Володимир Путін "скерував персонал та обладнання шести із семи російських підрозділів спецпризначенців із 250–300 бійців".
За оцінками розвідки, є два найбільші сценарії вторгнення, вони передбачають одночасну атаку з кількох боків. Згідно з одним зі сценаріїв, російські військові можуть захопити більшість української території на схід від річки Дніпро.
"Ще агресивніший варіант" додає два маршрути ймовірної атаки з півночі та облогу Києва. Він може передбачати артилерійський вогонь, радіоелектронну боротьбу та "можливе просування наземних військ на південь із Білорусі у бік Житомира та на схід до Києва". Також сценарій передбачає іще один маршрут із Росії навколо Чорнобиля до столиці.
Американські розвідники оцінюють кількість імовірних утрат серед цивільного населення приблизно 50 тис. загиблих та поранених.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.
Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
Зокрема, у Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті почати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.
24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.
Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентами.
11 лютого низка країн, зокрема й США, закликала своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.