Рустамзаде: Без оголошення тотальної війни неможливо мобілізувати 500 тис. людей у Росії
Без оголошення тотальної війни російська влада не зможе мобілізувати у РФ 500 тис. осіб. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив азербайджанський воєнний аналітик Агіль Рустамзаде.
"Щоб призвати 500 тис. людей, оголошують тотальну війну. Це означає, що кожен громадянин цієї країни слугує для воєнних потреб. Як було в Німеччині: вони оголошували тотальну війну. Без оголошення тотальної війни, без мобілізації всіх секторів економіки призвати 500 тис. осіб у Російській Федерації в перспективі п'яти-шести місяців одномоментно... Хвилями протягом року, протягом шести місяців вони, можливо, зможуть підняти. Але миттєво їм не дає змоги ні їхня економіка, ні їхній військово-промисловий комплекс. Станом на зараз вони ще не зовсім вдягнули, взули, озброїли ті 150 тис. людей, які залишилися в них від попередньої мобілізації. У них немає зброї, у них немає людського ресурсу", – сказав Рустамзаде.
Окрім того, за його словами, в армії РФ фіксують проблеми з командним складом.
"Військовослужбовці – це не стадо. Їм потрібні командири: їм потрібні молодші командири, їм потрібні командири середнього рівня, вищого рівня. Їм потрібні нові повномасштабні, повноцінні військові частини. А як цього досягти? Де от, скажімо, можна знайти 50 тис. нових офіцерів: і генералів, і лейтенантів, і капітанів? Ні, той військовий ресурс, який воює в Україні, – він достатній для виконання тих стратегічних завдань, які ставить перед собою керівництво РФ. А те, що їм люди знадобляться... Вони за два-три місяці призиватимуть по 100 тис., по 150 тис. – і заповнюватимуть втрати, тобто військовослужбовців, які вже не можуть брати участь у бойових діях. Тому без оголошення тотальної війни неможливо мобілізувати 500 тис. людей", – наголосив аналітик.
Він вважає, що президент РФ Володимир Путін не наважиться оголошувати в Росії тотальну війну.
"Ні. Тотальна війна зламає економіку Російської Федерації так, що її потім треба буде збирати тривалий час. Щоб здійснювати продажі енергоресурсів до країн і компаній, для охоплення ринку вони витрачають десятиліття. А вони за рік втратили свій європейський ринок для газу, для нафти. Вони вже ламають свою економіку. Економіка в них недовго так витримає", – резюмував Рустамзаде.
Якщо у травні буде наступальна операція української армії, то до кінця осені – середини зими ЗСУ вийдуть на кордони 1991 року. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
21 вересня 2022 року Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, що вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення.
7 грудня президент РФ заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". Він уточнив, що 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. відправили до зони бойових дій в Україні.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що в січні в Росії планують оголосити воєнний стан, закрити кордони для чоловіків і розпочати нову хвилю мобілізації. За словами Резнікова, кордони закриють і в Білорусі.
За інформацією української військової розвідки, початок мобілізації призначали на 15 січня 2023 року і в межах нової хвилі в січні – лютому планують мобілізувати ще 500 тис. військових. Станом на 23 січня офіційно про поновлення мобілізації у РФ не оголошували.
Юридично часткової мобілізації у РФ не припиняли, оскільки Путін не підписував указу про її завершення, давши лише усне розпорядження, зазначали російські юристи. У зв'язку із цим, додавали вони, повернутися до роздавання повісток російська влада може будь-якої миті, незважаючи на заяви Кремля про те, що в указі немає потреби і нібито досить усних заяв президента РФ.
23 січня прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що призов громадян РФ на військову службу в межах указу про часткову мобілізацію нібито припинено, але й далі діють інші положення документа.