Садовий назвав мародерами львів'ян, які підвищили ціни на квартири для переселенців

У Львові на сьогодні залишається 150 тис. гостей – Садовий
Фото: Андрій Садовий / Facebook
Сьогодні у Львові проживає приблизно 150 тис. переселенців з інших регіонів України. Про це міський голова Андрій Садовий повідомив в інтерв'ю РБК, опублікованому 14 лютого.

За його словами, дві третини з них набули статусу тимчасово переміщених осіб, решта живе без реєстрації. Водночас багато хто вже збирається повертатися додому.

"Українці це унікальні люди. Навіть говорячи про переселенців, у нас їх проживає 150 тис. у Львові, 107 тис. офіційно, а 43 тис. без реєстрації. Коли відбулася деокупація Херсонського регіону, багато людей вирішило повертатися назад до Херсона. Ми питаємо а є вода, є світло? Кажуть ні, нема, але ми їдемо додому, тому що це все треба відновлювати", розповів мер.

Водночас Садовий назвав мародерами земляків, які різко підвищили ціни на житло в місті. Хоча насправді таких випадків менше, ніж звучало в інформаційному просторі, вважає він.

"Стосовно випадків, дій, які ми назвали мародерством, по кожному кейсу ми почали таке внутрішнє розслідування і деякі кейси були, була проведена профілактична розмова з людьми, вони вибачилися, а деякі кейси це було накручування ситуації", наголосив міський голова.

Контекст:

За даними міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова станом на 20 квітня, понад 10 млн українців вимушено покинули свої будинки через збройну агресію РФ. Із них 6,5 млн залишилися в Україні й оселилися в безпечніших регіонах.

Люди, які безплатно надали житло вимушеним переселенцям, отримують за програмою "Прихисток" компенсацію в розмірі 950 грн на особу.  

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що українцям, чий будинок зруйнували російські загарбники, відшкодують збитки. Для цього створено Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. Для отримання компенсації потрібно залишити заявку в застосунку "Дія".

16 квітня президент України Володимир Зеленський заявив про державну програму будівництва житла для тих, хто втратив його внаслідок окупації, а також для військових, правоохоронців, учителів та інших працівників бюджетної сфери.