СБУ опублікувала докази участі найманців ПВК "Вагнер" на новітній російській техніці у штурмі Дебальцевого
СБУ перехопила телефонні переговори найманців приватної військової компанії "Вагнер", які доводять їхню участь в атаці на українське місто Дебальцеве і свідчать про значні втрати російських військових.
Служба безпеки України опублікувала перехоплення переговорів засновника приватної військової компанії "Вагнер" Дмитра Уткіна, які, на думку української спецслужби, свідчать про військові злочини Росії на території України.
У СБУ повідомили, що розмову записано 21 лютого 2015 року під час штурму кадровими підрозділами ЗС РФ і терористами міста Дебальцеве. Вона доводить військову агресію Росії і свідчить про значні втрати російських військових під час дебальцевської операції.
"У самий розпал боїв керівник вагнерівців громадянин РФ, колишній офіцер загону спецпризначення Головного управління Генштабу ЗС РФ Уткін (особистий номер М-0209) дає команду своєму підлеглому – громадянинові РФ Сергію Ковальову (особистий номер М-0274) терміново евакуювати знищені силами АТО під Дебальцевим сучасні зразки російської бойової техніки – броньовані розвідувально-дозорні машини КамАЗ-43269 "Дозор", – зазначили в СБУ.
В українській спецслужбі наголосили, що "Дозори" мають на озброєнні тільки збройні сили РФ, тому сама можливість їх захоплення українськими військовими викликала паніку в Уткіна, і його більше турбувала доля підбитої техніки, а не поранених і вбитих російських найманців.
"Термінове вивезення "Дозорів" здійснювали взводом технічного забезпечення ПВК "Вагнер", який очолював громадянин РФ, колишній військовослужбовець 10 ОБрСпП Головного управління Генштабу ЗС РФ Олексій Бородій (особистий номер М-1009). Під час боїв під Дебальцевим його було поранено та евакуйовано на територію РФ. Показово, що 19 червня 2014 року Бородія було засуджено судовою колегією з кримінальних справ Північно-Кавказького окружного військового суду за ч. 4 ст. 159 КК РФ (шахрайство) до позбавлення волі на строк чотири роки зі штрафом у розмірі 200 тис. руб., але, замість відбування покарання, спецслужби РФ спрямували його на Донбас як найманця", – заявили в СБУ.
У лютому 2015 року проросійські терористи здійснили масштабний наступ на Дебальцеве, незважаючи на досягнуту в Мінську домовленість про перемир'я. Бойовики тривалий час не могли взяти місто, хоч стверджували, що українські підрозділи, які захищають Дебальцеве, – в оточенні.
Уранці 18 лютого українські військові почали вихід із Дебальцевого, який закінчився наступного дня ввечері.
За даними Міністерства оборони України, під час бойових дій у районі Дебальцевого у період із 15 січня до 18 лютого 2015 року загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, сімох захопили бойовики, а 18 зникли безвісти.