СБУ повідомила про підозру депутатів-колаборантів Харківської області
За інформацією СБУ, під час тимчасової окупації Харківської області вони добровільно приєдналися до агресора, допомагаючи йому грабувати регіон і переслідувати жителів.
"У ході слідчо-оперативних заходів задокументовано злочинні дії двох депутатів Липецької сільської ради. У період захоплення місцевої територіальної громади обидва посадовці підтримали загарбників і погодилися з ними співпрацювати. За таку "лояльність" представники країни-агресора призначили своїх поплічників до лав місцевої окупаційної адміністрації. Там один із них займався організацією збору та незаконним вивезенням українського зерна з території регіону до Росії", – ідеться у заяві.
Зловмисників повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Також СБУ викрила діяльність колишнього начальника сектору дізнання одного з відділів поліції Чугуївського району, який на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну добровільно перейшов на бік агресора, котрий призначив його керівником слідчого підрозділу у так званому відділі поліції тимчасово окупованого Вовчанська.
Зловмисник брав активну участь у незаконному переслідуванні місцевих жителів і скоєнні проти них репресій. СБУ заочно повідомила його про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України та проводить заходи щодо встановлення його місцеперебування і притягнення до відповідальності.
Окрім цього, на державній зраді, учиненій в умовах воєнного стану, викрито колишнього керівника підрозділу і двох інспекторів Куп'янського й Ізюмського відділів Головного управління Державної податкової служби в Харківській області. Вони погодилися увійти до складу окупаційної адміністрації, де виконували фіскальні функції для наповнення "бюджету" окупантів.
Їм уже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Контекст:
Російські війська перебували на території Харківської області від початку повномасштабного вторгнення в Україну – із 24 лютого.
Наприкінці серпня – на початку вересня українські військовослужбовці розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Станом на 14 вересня під окупацією залишалося приблизно 6% території Харківської області (до контрнаступу було 32%), повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Президент України Володимир Зеленський повідомив 23 вересня, що на сході України звільнили приблизно 9 тис. км&³2; території. 3 жовтня Зеленський сказав, що у Харківській області ЗСУ звільнили понад 450 населених пунктів, операція триває.