СБУ повідомила священнику РПЦ із Криму про підозру в постачанні ударних дронів окупантам
Служба безпеки України поінформувала 21 грудня, що зібрала доказову базу на керівника військового відділу "Кримської митрополії" Російської православної церкви протоієрея Дмитра Кроткова, який, за даними слідства, сприяє збройній агресії РФ.
Перебуваючи на тимчасово захопленому півострові, він організував збір коштів на потреби окупаційних угруповань, які воюють проти сил оборони України, повідомили в СБУ. За даними слідства, "благодійні внески" надходять на рахунки так званого спеціального гуманітарного центру місцевої громади РПЦ, який очолив Кротков.
Одержані в такий спосіб гроші фігурант використовує для гуртової закупівлі ударних дронів, тепловізорів, портативних радіостанцій і антидронових рушниць, ідеться в повідомленні. Установлено, що придбану продукцію Кротков особисто відвозив підрозділам російських військ, дислокованим на передовій у Херсонській, Запорізькій і Донецькій областях.
Також під час перебування на лінії фронту він разом з іншими кліриками РПЦ освячував бойову техніку окупантів і "благословляв" їх на вбивства українців, повідомили в СБУ.
Окрім того, у червні цього року після підриву росіянами Каховської ГЕС Кротков приїздив до постраждалих районів лівобережжя Херсонської області, які опинилися під окупацією. "Там він "проповідував" кремлівські наративи щодо "причин" надзвичайної події й тим самим намагався штучно дискредитувати українських захисників", – ідеться в повідомленні.
За даними слідства, фігурант підтримував російських загарбників іще під час захоплення Криму. Тоді він був настоятелем храму УПЦ МП у Сімферополі й разом з окупантами намагався блокувати бригаду берегової оборони ЗСУ в селі Перевальне. Він у гучномовець закликав українських захисників здатися і перейти на бік ворога. За це йому надали "посаду" у так званій Кримській митрополії РПЦ, вказали в СБУ.
На підставі зібраних доказів слідчі повідомили Кроткова про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Контекст:
За даними Офісу генерального прокурора України, з початку повномасштабного вторгнення РФ зафіксували 15 721 злочин проти національної безпеки. Із них 1013 – пособництво державі-агресору.