СБУ вручила представникам УПЦ МП вже 33 підозри в роботі на Росію
За його словами, УПЦ МП становить загрозу, але СБУ може вплинути і своєчасно задокументувати її.
"Зрозуміло, що це середовище – ідеальне поле для функціонування ворожої резидентури. Тому цей напрям ми якісно відпрацьовуємо", – додав він.
Малюк нагадав, що нещодавно у Вінницькій області затримали одного "священнослужителя", який є одногрупником патріарха Російської православної церкви Кирила (у миру – Володимир Гундяєв) і постійно комунікував із ФСБ. Спецслужба виявила матеріали, які це підтверджували, зокрема переписки в месенджерах.
"Якщо ж узяти період із початку війни, то ми відкрили 23 кримінальні провадження за такими персонажами, уже є 33 підозрювані – від класичних агентів збору глибинної інформації до банальних коригувальників вогню в рясах", – повідомив він.
Контекст:
УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), вона офіційно має статус "самоврядної церкви із правами широкої автономії".
На соборі 27 травня УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) і висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його. У Православній церкві України вважають, що зміна статуту – це "спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату".
За результатами соцопитування Київського міжнародного інституту соціології, опублікованого 5 серпня, в Україні 72% громадян вважають себе православними. До того ж більшість належать до Православної церкви України, проголошеної в 2018 році.