Серед російського озброєння найбільше іноземних компонентів в "Іскандерах" і "Кинджалах" – ГУР МО
"Російська Федерація, починаючи з березня, дуже активно проводить тренування й відпрацювання питань нанесення ударів саме "Кинджалами". Друге – "Кинджал" зарекомендував себе з російської точки зору – вони так вважають, що це ракета, яку неможливо збити. Але на сьогоднішній день це не так, і ми це бачимо. Новітні системи західного зразка дозволяють знищувати "Кинджал", – сказав він.
Проте, за словами Скібіцького, росіяни вважають, що можуть за допомогою "Кинджалів" чинити тиск не лише на Україну, а й на європейську спільноту. Військова розвідка неодноразово фіксувала під час тренувальних польотів МіГ-31К, які можуть нести ці ракети, на території Білорусі відпрацювання питань пуску по території Польщі й Німеччини, сказав Скібіцький. За його словами, у такий спосіб росіяни намагаються шантажувати міжнародну спільноту, щоб вона обмежила або взагалі припинила підтримку України.
"Водночас не так багато в них цих "Кинджалів". Так, виробництво є. Необхідно сказати, що ми проаналізували всі компоненти, які є в усіх так званих сучасних ракетах Російської Федерації. Найбільше іноземних компонентів, від яких критично залежить Російська Федерація, у двох виробах – це "Іскандер" і "Кинджал". Десь порядка 50 компонентів електронної бази, що знаходяться в цих ракетах, – іноземного виробництва. І обмеження постачання їх на територію Російської Федерації призведе до того, що буде обмежено виробництво цих ракет", – сказав він.
За його словами, Росія вичерпала власні запаси компонентів для ракет, проте вона може їх отримувати через країни, які не приєдналися до санкцій.
Скібіцький наголосив, що Україна активно працює із західними партнерами, щоб не дати змоги Росії налагодити, а тим паче збільшити виробництво високоточної зброї.
Контекст:
Росія від початку повномасштабного вторгнення, із лютого 2022 року, і до кінця лютого 2023 року завдала по Україні майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів, а також ще приблизно 1,1 тис. ударів із використанням БПЛА. Після цього були нові атаки.
У листопаді 2022 року в українській військовій розвідці повідомляли, що внаслідок міжнародних санкцій можливості російського військового виробництва значно скоротилися й російські збройові заводи могли виробляти приблизно 40 нових ракет на місяць.
У лютому українська розвідка повідомила, що в Росії намагаються проводити імпортозаміщення і спрощувати виробництво зброї, жертвуючи її якістю.
Зараз РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав президент України Володимир Зеленський. Про факти обходження санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути "абсолютно принциповими в дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".
6 червня 2023 року президент України говорив, що у плані дотримання антиросійських санкцій "є питання до Індії, Китаю, деяких європейських країн, представників Латинської Америки, Туреччини".
Більшість іноземної електронної компонентної бази, яку використовує Росія для виробництва ракет, виготовлено у США – 81%. Про це йдеться в документі санкційної групи Єрмака – Макфола.