Що більше зброї нададуть Україні, то швидше настане мир – експосол США у РФ Макфол
Що більше зброї Україні нададуть західні партнери, то швидше вона зможе досягти припинення російського вторгнення та настання миру. Таку думку висловив колишній посол США в Росії Майкл Макфол в інтерв'ю російському виданню "Медуза", опублікованому 14 червня.
Він наголосив, що головна мета США – домогтися припинення війни. Проте, за словами Макфола, серед західних союзників є розбіжності щодо шляхів досягнення цієї мети: деякі політики вважають за необхідне вести перемовини, інші виступають за посилення постачання військової допомоги.
Дипломат зазначив, що вірити в позитивний результат перемовин із Росією наївно, і виступає за те, щоб Україні надали якнайбільше зброї. Коли з її допомогою Київ зупинить просування російських військ, перемовини між Україною та РФ стануть можливими, вважає Макфол.
Він висловив припущення, що, якби США дали Україні більше засобів для захисту територіальної цілісності 2014 року, нового вторгнення могло б не статися.
Контекст:
Від початку вторгнення Росії в Україну, яке почалося 24 лютого, США передали українським військовим тисячі протитанкових комплексів Javelin, гранатометів, сотні броньованих автомобілів, безпілотників, гаубиць та іншого озброєння. 21 травня Байден підписав закон, який передбачає виділення приблизно $40 млрд на допомогу Україні. Окремо у США ухвалили закон про ленд-ліз для України. Водночас Київ неодноразово заявляв, що Захід постачає озброєння в недостатній кількості.
12 червня із закликом прискорити постачання зброї в Україну виступив міністр оборони країни Олексій Резніков. "Нам потрібна допомога, і швидко, тому що ціна будь-якої затримки вимірюється кров'ю українців", – заявив він.
Того самого дня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний про постачання зброї говорив із головою Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марком Міллі. За словами Залужного, РФ сконцентрувала свої зусилля на півночі Луганської області й має там 10-разову вогневу перевагу.
За кілька днів до цього – 9 червня – Резніков наголошував, що ситуація на фронті складна, Україна втрачає до 100 бійців убитими й до 500 пораненими щодня.
15 червня має відбутися третє засідання консультативної групи з надання військової допомоги Україні (так званий "Рамштайн-3").