Шість бригад "Гвардії наступу" готові виконувати бойові завдання – Нацгвардія України
Бригади "Гвардії наступу", які входять до Національної гвардії України, уже сформовано, вони готові до виконання завдань. Про це заявив заступник директора департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович під час брифінгу Military Media Center, повідомила пресслужба Нацгвардії.
"Шість бригад Національної гвардії, які є частиною "Гвардії наступу", – сформовані, укомплектовані особовим складом і готові виконувати завдання у складі сил оборони після отримання відповідного завдання. У процесі – сьома бригада "Хартія", про формування якої було оголошено у квітні", – сказав він.
Восьма бригада "Гвардії наступу" – "Сталевий кордон" – входить не до НГУ, а до Держприкордонслужби.
Уршалович зазначив, що сформовані бригади ще озброюють, кілька тижнів вони проходитимуть бойове залагодження.
Новобранці наразі тренуються на полігонах, додав він. Заняття з індивідуальної підготовки проводять інструктори, більшість із яких має бойовий досвід. Як зазначила пресслужба НГУ, військові навчаються діяти "в різних видах бою й різноманітних умовах бойової обстановки".
"Кожен офіцер, сержант і солдат "Гвардії наступу" вмотивований і розуміє, що від нього особисто, від кожного підрозділу, кожної бригади буде залежати успіх звільнення нашої землі від агресора", – сказав Уршалович.
Контекст:
1 лютого в Україні стартувала національна рекрутингова кампанія "Гвардія наступу". Міністерство внутрішніх справ у межах цього проєкту набирає бійців у дев'ять штурмових бригад – "Буревій", "Червона Калина", "Кара-Даг", "Рубіж", "Спартан", "Азов", "Лють", "Сталевий кордон" і "Хартія". Планують, що вони посилять підрозділи сил оборони України і братимуть участь у звільненні окупованих Росією територій – зокрема, Криму і Донбасу.
Щоб приєднатися до однієї з бригад, можна подати анкету на сайті проєкту storm.mvs.gov.ua.
Основою бригад стали офіцери й солдати, які мають бойовий досвід, нинішні поліцейські, нацгвардійці та прикордонники. "Підрозділи складатимуться виключно з добровольців, якими рухає патріотизм, і таких людей дуже багато в нашій державі", – заявляв міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
За його словами, мінімальна зарплата добровольців у місці постійної дислокації зараз на рівні від 25 тис. грн, далі її визначатимуть за районом перебування людини й веденням бойових дій.