Шольц заявив, що в нього "ідіосинкразія" на обговорення теми винищувачів для України

Канцлер Німеччини закликав до "раціональних" міркувань у військовій допомозі Україні
Фото: ЕРА
Канцлер Німеччини Олаф Шольц незадоволений дискусією про ймовірні постачання західних винищувачів України. Про це він заявив 29 січня на пресконференції в Сантьяго (Чилі), яку Meganoticias транслював у YouТube.

За його словами, у нього викликає "ідіосинкразію" (болісну реакцію, відторгнення. "ГОРДОН"), що самі ці дебати відбуваються.

"Деякі люди мають поставити собі запитання: чому з'являється ця тема, коли йдеться про допомогу українцям? Тепер необхідні серйозні дебати, а не конкуренція на торгах... у якій, можливо, внутрішньополітичні мотиви відіграють більшу роль, ніж підтримка України", – сказав Шольц.

Канцлер Німеччини наголосив, що дебати стосовно такого питання, як постачання зброї, мають ґрунтуватися "на раціональних міркуваннях". Він також назвав "безглуздими" пропозиції щодо розгортання в Україні сухопутних військ НАТО.

"Усе вже сказали [щодо цього], зокрема і я", – додав Шольц.

Контекст:

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року жодна країна не повідомляла офіційно про постачання в Україну бойових літаків – ні радянського зразка, ні сучасних західних.

Улітку цю тему почали обговорювати активніше, але у вересні Юрій Ігнат говорив, що Україна поки що не може отримати від західних союзників винищувачі F-16 через низку причин, зокрема йшлося про необхідність адаптувати українську аеродромну інфраструктуру до цієї техніки.

20 січня 2023 року президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників восьмого "Рамштайну" із закликом дати Україні F-16 і далекобійні ракети, а глава МЗС України Дмитро Кулеба 23 січня заявляв, що питання передання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".

26 січня видання Politico написало, що західні союзники розпочали дебати про постачання Україні сучасних винищувачів.

Американська корпорація Lockheed Martin заявила, що готова задовольнити попит на свої літаки F-16 для європейських союзників, які реекспортуватимуть винищувачі в Україну.

30 січня глава польського уряду Матеуш Моравецький заявив, що Польща готова передати силам оборони України будь-які повітряні засоби в координації із союзниками по Північноатлантичному альянсу.