Штаб ООС повідомив про використання бойовиками заборонених мін на Донбасі

Утрат серед українських військових упродовж минулої доби не було
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Україна повідомила спостерігачів ОБСЄ "про зухвале використання" бойовиками мін ПОМ-2 на Донбасі, поінформував штаб операції Об'єднаних сил.

Незаконні збройні формування Росії на Донбасі 22 листопада провели дистанційне мінування позицій українських військових у районі Водяного Донецької області, використовуючи міни ПОМ-2, поінформував штаб операції Об'єднаних сил у Facebook.

Крім того, окупанти шість разів порушили режим припинення вогню.

"У передмісті Авдіївки [Донецької області] російсько-окупаційні війська відкрили вогонь з автоматичного станкового гранатомета, а неподалік від Новолуганського – зі станкового протитанкового гранатомета. У районах населених пунктів Шуми і Водяне ворог застосував гранатомети різних систем і стрілецьку зброю. Про порушення режиму припинення вогню і зухвале використання заборонених мін збройними формуваннями Російської Федерації через українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ", – зауважили у штабі.

Бойових утрат протягом минулої доби серед українських військових не фіксували.

23 листопада станом на 7.00 на Донбасі дотримуються режиму припинення вогню, указано у звіті.

Застосування мін ПОМ-2 заборонено Оттавською конвенцією, ухваленою 1999 року. У 2020-му бойовики почали активніше використовувати їх, повідомляв ОБСЄ заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський 5 лютого, пише "Укрінформ".

Україна як країна – учасниця договору не виробляє і не використовує протипіхотних мін, підкреслював він.

У 2014 році, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зауважував, що Об'єднані сили на Донбасі відповідатимуть на ворожі обстріли й після набуття перемир'ям чинності.

Українська сторона регулярно повідомляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.