Шустер про F-16 для України: Головне, щоб вони були в нормальній кількості, тобто не менше ніж 100 G

Шустер: Російській армії треба буде тікати
Фото: Шустер online / Facebook
В Україні має бути значна кількість винищувачів, тоді російський фронт не витримає і настане реальний перелом у війні. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

Бацман звернула увагу на новини про рішення Білого дому дозволити країнам-партнерам передавати Україні винищувачі F-16, а також про готовність країн Європи навчати українських пілотів.

"Я слухала розмову українського військового Романа Світана з Дмитром Гордоном, де вони розбирали докладно, чим відрізняється F-16 від винищувачів, на яких літали наші льотчики, і докладно пояснював, чого саме потрібно перевчити. Він говорив, що все не так, як ми собі спочатку уявляли, і західні експерти думали, що буде складно перевчити. Ну що? Чекаємо на літаки?" – запитала Бацман.

"Ну так. Адже там не тільки проблема льотчиків. Там ще проблема всього інженерно-технічного персоналу, який потрібен. За кордоном, в Америці, у Європі, хто літав на F-16 і хто пішов у відставку, у кого гарний досвід роботи на F-16, у принципі, добровольцями спокійно якась кількість із них може і приїхати, і літати, і навчати, і допомагати тощо. Головне, щоб були літаки і щоб вони були в нормальній кількості. Тобто менше ніж 100 сенсу не має", – переконаний Шустер.

Така кількість літаків, за його словами, може змінити становище на фронті.

"Має бути серйозна кількість літаків. За таких обставин, я думаю, фронт російський не витримає. Ось тоді буде перелом. Реальний справжній перелом. Зараз ми бачимо на фронті... Можна називати це наступом, називати це не наступом – як комусь хочеться. Різні експерти по-різному говорять, але те, що йде розвідка боєм скрізь, – це абсолютно точно. І потрібен у якійсь точці, як обере Генеральний штаб, прорив. І тоді вже російській армії треба буде тікати", – наголосив Шустер.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

У травні створення так званої авіаційної коаліції підтримало три країни – Великобританія, Франція та Нідерланди. Ідеться поки що лише про навчальні місії для українських пілотів із використанням західних літаків. Готовність навчати українських пілотів також висловили Бельгія, Португалія, Данія та Норвегія.

На саміті G7, який відбувся 19–21 травня президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що США підтримають зусилля союзників і партнерів та візьмуть участь у навчанні українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно із F-16.

За даними Пентагону, тренування українських пілотів на F-16 відбуватимуться у Європі.

Винищувачі F-16 Україна отримає від союзників за умови, що літаків, як і іншої західної зброї, не використовуватимуть для ударів по території Росії, заявили в Білому домі 20 травня.

Україна може отримати F-16 уже цієї осені, натякнули в Міноборони України. У відомстві припускають, що першою країною, яка передасть Україні винищувачі, будуть Нідерланди (держава нещодавно розірвала угоду із продажу F-16 приватній американській компанії).

Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван зазначив, що Байден ще не вирішив, чи будуть США також передавати Україні винищувачі.