Шустер про розстріл мобілізованих у Бєлгородській області: Вони не могли більше терпіти як чоловіки. Їх ґвалтували
"Ось це вбивство, яке сталося в Бєлгороді. Я на радіо "Новое время" слухав інтерв'ю з таджицьким політологом Парвізом Муллоджановим. Він сказав, що ці люди, таджики (чи є в них російські паспорти, невідомо), вони були мобілізовані з в'язниць й опинилися в одному підрозділі з людьми з тієї самої зони [де відбували покарання]. Я спочатку скептично поставився до цих слів, але кілька днів тому побачив повідомлення самого Євгена Пригожина, що реально готуюся загони в Бєлгороді. І Муладжа каже, що ці засуджені потрапили ось у цю групу людей, і вони більше терпіти не могли знущань із них. Він промовив таку фразу, яка залишилася непоміченою: вони не могли більше терпіти як чоловіки. Ми розуміємо підтекст. Тобто їх теж ґвалтували. Ось я хочу зрозуміти, як це стосується християнства", – сказав Шустер.
Він повідомив, що до рук правозахисників потрапив контракт, що його підписують російські ув'язнені, які вирушають воювати в Україну.
"Це люди, яких було засуджено за тяжкі злочини на строк від 10 до 20 років. Вони зобов'язуються здійснювати будь-які воєнні дії в Україні, абсолютно будь-які за наказом, не має значення – і вбивства, і насильства, і все, що завгодно. Натомість протягом шести місяців вони дістають амністію. Люди, засуджені за тяжкі злочини, якщо й далі будуть коїти тяжкі злочини в Україні, дістануть амністію. Якщо за ці шість місяців вони втечуть або не виконають наказу, то вирок залишиться чинним. І навіть може статися так, що проти них буде відкрито вогонь, можуть використати зброю, якщо вони не виконують наказу. Ось це реальний справжній контракт", – розповів Шустер.
Контекст:
15 жовтня у Бєлгородській області на території військової частини сталася стрілянина.
У міноборони РФ інцидент назвали терактом і повідомили про загибель 11 військовослужбовців. Двох із тих, що відкрили вогонь, убили на місці, ще один утік.
За даними видання Sota, ідеться про полігон у селищі Солоті. Там, як повідомляє ЗМІ, перебувало понад 100 людей із Брянської області, які "категорично відмовлялися від скерування під Лиман" Донецької області. Російське військове керівництво нібито понад тиждень намагалося вмовити їх вирушити на штурм звільненого українськими захисниками міста.