Шустер прокоментував слова Джонсона про те, що він "русофіл": Російської культури немає, тому відбувається це варварство в Україні G

Шустер: Джонсон помилився, застосувавши слово "русофіл"
Фото: ЕРА

В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман телеведучий Савік Шустер прокоментував заяву колишнього прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона про те, що він, незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну, досі захоплюється російською культурою.

"Я досі русофіл, я досі захоплююся мовою, культурою, російською цивілізацією. Лише дурень не захоплюватиметься. Мені дуже сумно щодо того, що відбувається зараз, і, я думаю, безглуздо вдавати, що російський народ не підтримує цієї війни. І це трагедія", – сказав Джонсон 13 жовтня в ефірі національного українського телемарафону.

Шустер назвав Джонсона "екстравагантною людиною".

"Він помилився, застосувавши слово "русофіл", тому що, я думаю, є інші слова, які можуть пояснити, що ти можеш любити "Лебедине озеро", "Війну і мир" та [письменника Миколу] Гоголя. Можна інакше це сформулювати. Я ніби розумію, що він має на увазі, що не можна пов'язувати з кремлівською політикою всю російську культуру й цивілізацію, але тут можна посперечатися, тому що вона формувалася в дуже жорстких і кривавих умовах. Узагалі в історії багато крові, але в російській – особливо", – сказав телеведучий.

Він зазначив, що "з погляду культури Росія жила або особистостями, яких дуже часто режим не любив, або короткими періодами", коли цінності не передавали від покоління до покоління.

"Справжньої російської, "русской" культури сьогодні немає. А оскільки немає цієї культури, немає цього прошарку, тому й відбувається це варварство на землі України", – заявив Шустер.

За його словами, радянські керівники на кшталт Володимира Леніна й Лева Троцького були "кровопивці, але інтелектуали", а наступні – Йосип Сталін, Микита Хрущов, Леонід Брежнєв – це вже інший рівень.

"А нинішні – це взагалі якась субкультура – вони нічого не знають, нічого не читали, у них немає нічого російського (я маю на увазі з погляду [Льва] Толстого, [Антона] Чехова, [Олександра] Герцена), це абсолютно порожні люди, які єдине, що знають, – це сила влади і прагнення до збагачення", – вважає Шустер.