Шустер: Репарації – найскладніша тема для Росії. В історії не пригадаю, щоб Росія колись комусь щось виплачувала G

Савік Шустер висловився про репарації від Росії
Фото: Шустер online / Facebook
Переговори з Росією неможливі без теми репарацій за завдані збитки, але росіяни не розуміють, за що вони мають платити. Таку думку висловив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман журналіст і телеведучий Савік Шустер.

"Ось тема репарацій – це ж найскладніша тема. Росія має заплатити за це. Її народ навіть не знає, що вона накоїла в Україні. Народ цього взагалі не бачить, йому цього ніхто не розповідає. Рано чи пізно треба буде розповісти і треба буде сказати народу, що "ви протягом десятиліть платите за те, що накоїли в Україні". Які можуть бути переговори без цієї теми? Без цієї теми переговори неможливі. Жодні переговори неможливі. Я якось в історії не пригадаю, щоб Росія колись комусь щось виплачувала", – сказав він.

Шустер нагадав, що за президента Бориса Єльцина Росія 1992 року проголосила себе наступницею Радянського Союзу, але не платила жодних компенсацій за злочини комуністів.

"Ось, скажімо, Степан Хмара – простий приклад – ось він просидів стільки років із тих, хто живий сьогодні. Ось він якусь компенсацію за те, що з ним сподіяли та з його сім'єю сподіяли, – він якусь компенсацію отримав від правонаступниці Радянського Союзу?" – сказав він.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Відновлювати Україну, яка зазнала колосальних руйнувань унаслідок воєнної агресії РФ, влада має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ, заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У відповідь на повномасштабний напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія ввели проти РФ кілька пакетів санкцій. Зокрема, США і ЄС наклали санкції на Центробанк Росії, заморозивши його закордонні активи.

За інформацією міністра фінансів РФ Антона Силуанова, Росія "не може використати" $300 млрд своїх резервів. Радник президента України Олег Устенко 15 березня повідомив, що "ці кошти вже зарезервовані для нас, плюс туди надходитимуть гроші від продажу заарештованого майна російської так званої еліти".

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд 26 квітня заявив, що міністерство юстиції країни підтримає зусилля щодо передання заарештованих активів РФ Україні. Проте міністерка фінансів США у травні заявила, що Штати не можуть законно заарештувати заблоковані активи Центробанку РФ.

Генеральна Асамблея ООН 14 листопада на спеціальній сесії ухвалила резолюцію щодо необхідності притягнення РФ до відповідальності за порушення нею міжнародного права під час вторгнення в Україну, а також про створення механізму компенсації Україні збитків, завданих російськими агресорами.

У Кремлі назвали резолюцію ООН про репарації України "спробою грабежу" і заявили, що вона "не є юридично зобов'язувальною".