Шустер: Росіяни – середньовічні люди. Із ними треба воювати по-середньовічному – око за око
Україна має право уражати будь-які військові цілі на території Російської Федерації та Криму. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.
"Якщо Росія мислить, як середньовічна країна, якщо [президент РФ Володимир] Путін мислить, як середньовічний імператор, цар, то й нам треба мислити так, інакше ми їх не переможемо. Ми з висоти наших моральних цінностей зараз говоримо про те, можна щось у Росії руйнувати чи не можна. А у цих середньовічних варварів цих питань немає. Вони скеровують в Україну все, що в них є. Снаряд, який поставлений на виробництво десь у 1960-х? Неважливо – бум... У житловий будинок, у дитсадок... Ну, влучить у якусь нафтобазу – добре, в електростанцію – ще краще. А влучить у людей, та й хрін із ним. Ось це – середньовічні люди", – зазначив Шустер.
За його словами, воювати з росіянами треба аналогічними методами.
"Треба воювати з ними по-середньовічному – око за око, хоча я не прихильник цієї філософської позиції. Чи можна бомбити базу, звідки летять ракети на Україну? Мені здається, це наївно. Із ними треба воювати з тією самою ментальністю, із якою вони воюють. З однією різницею: берегти своїх солдатів, своїх людей. Чого вони, до речі, не роблять. Тому що їх це не хвилює", – заявив Шустер.
Він вважає, що Україна має повне право завдавати ракетних ударів по військових цілях у Росії та Криму.
"Крим – не територія РФ, але Крим за міжнародними законами є територією України, тому Україна має право. Стріляти по власному населенню і по власній території – це недобра річ, але коли ти опиняєшся в тій ситуації, що перед тобою середньовічний варвар, то ти не можеш поводитися, як інтелектуал ХХІ століття. Ти маєш усе ж таки також перетворитися на щось середньовічне і починати мислити так само, як вони, відповідати їм прямо так: око за око. І тоді вони, може, щось зрозуміють. Іншого виходу немає. Бо ми до них ставимося цивілізовано і постійно ставимо собі морально-етичні питання, а вони навіть цих слів не знають. Я взагалі вважаю, що будь-яка військова ціль на території Російської Федерації є абсолютно доцільною для українських Збройних сил", – сказав Шустер.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. Президент України Володимир Зеленський не відкидав звільнення півострова у невійськовий спосіб. "Якщо хтось готовий запропонувати нам спосіб деокупації Криму в невійськовий спосіб, я буду тільки за", – говорив він у листопаді.
У грудні начальник української військової розвідки Кирило Буданов заявляв, що Крим буде повернуто і у військовий, і в дипломатичний спосіб. "Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках", – сказав Буданов.
10 лютого 2023 року віцепрем'єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що Україна розпочала підготовку управлінських кадрів для Криму.
16 лютого заступниця державного секретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд заявила, що США вважають "законними" цілями російські військові об'єкти в окупованому Криму. "Україна завдає по них ударів, і ми підтримуємо це", – сказала вона.