Шустер розповів про плани Ердогана посадити за стіл переговорів Зеленського та Путіна G

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Ердоган (на фото) неодноразово ініціював проведення переговорів між Зеленським і Путіним
Фото: ЕРА

Ініціатива президента Туреччини Реджепа Ердогана посадити за стіл переговорів президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна не має перспектив. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

"Говорити немає про що. Сьогодні бути посередником між Путіним і Зеленським – це ні про що. Переконати Путіна в тому, що будь-яка ескалація – це його програш, уже неможливо. У чому переконувати Зеленського? У тому, що він має перестати чинити опір? Він цього не захоче і народ цього не дозволить. Віддати територію? Ні. Як люблять говорити люди, які називають себе досвідченими дипломатами: "Усі наші незгоди відкиньмо і говоритимемо на підставі тих питань, у яких ми погоджуємося". То покажіть мені хоч одне питання, щодо якого Путін і Зеленський можуть порозумітися", – зазначив Шустер.

Він вважає, що організацією переговорів між Зеленським і Путіним президент Туреччини хоче увійти в історію.

"Ердоган якраз мислить геополітично на свою користь. Є тюркський світ. І він створив уже союз тюркських держав і хоче цей союз... Він уже й так його де-факто очолює. Я думаю, що тюркський світ – це його завдання, так він хоче увійти в історію. Він і намагається в історію увійти. Але мені здається, він трошки переплутав двері", – наголосив Шустер.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Ердоган неодноразово ініціював проведення переговорів між Зеленським і Путіним.

Туреччина висловила підтримку територіальній цілісності та суверенітету України на тлі вторгнення. Анкара, яка є членом НАТО, не підтримала західних санкцій проти РФ і поглибила співпрацю з Москвою в деяких сферах.

Туреччина також була посередником між Україною та Росією під час переговорів про розблокування українських чорноморських портів для експорту продовольства.

30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.

4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення РНБО, в якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів з Путіним".