Шустер: Такого потоку біженців і переселення людей у ​​Європі не було із часів Другої світової війни G

Шустер: Для мільйонів людей зима буде важкою
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Холодна зима й біженці це форма війни Росії проти Європи. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

"Із кожним днем проблема біженців стає щораз серйознішою. На дворі листопад, і на нас чекає холодна зима, в яку нас штовхає Росія. Це її холодна війна. Це її форма холодної війни проти України, проти Європи. Ми бачимо цифри жахливі. Такого потоку біженців і переселення людей не було із часів Другої світової війни. За даними Організації Об'єднаних Націй, десь 8 млн людей покинули Україну, інших джерел – 4,5 млн українців", – сказав Шустер.

За його словами, значна кількість людей у вересні повернулася до Києва, вважаючи, що ситуація заспокоїлася, що життя повернеться якщо не "у нормальне русло, то щонайменше можна буде жити, навчати дітей".

"Я не можу навіть собі уявити, як люди вдруге пакуватимуть валізи і тікатимуть. Вони, напевно, все ж таки залишаться. Це одна проблема. І як Європа із цим справлятиметься. Друга проблема – це внутрішні біженці в Україні. Їх величезна кількість. За підрахунками міжнародних організацій, десь приблизно 6 млн. Для них зима буде дуже важкою", – наголосив журналіст.

Шустер підкреслив, що в Європі немає консенсусу щодо українських біженців.

"У 2015 році, коли ринули сирійські біженці, у Німеччині нараховували приблизно 1,2 млн осіб. Це незрівнянно з тим, із чим Європа стикається зараз. Звісно ж, популістські партії це використовують, кажуть про те, що це треба все припинити, що у нас немає можливості всім допомагати, що соціальна подушка не безмежна, що наші люди страждають. Тему політизують, Україна стає розмінною монетою в політичній боротьбі вже всередині ЄС", – заявив Шустер.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

За даними ООН станом на 1 листопада, кількість українців, які виїхали за межі країни через вторгнення РФ, становить 7,7 млн. Із них 4,5 млн дістали статус тимчасового захисту в країнах ЄС і Великобританії.