Шустер: Треба вирішувати проблему постачання озброєння швидше. Росія може зважитися на контрнаступ G

Шустер висловився про постачання військової техніки Україні
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Головна проблема України у постачанні військової допомоги від Заходу – це брак часу. Про це заявив в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман український телеведучий Савік Шустер.

Шустер нагадав, що під час увімкнення на Всесвітньому економічному форумі президент України Володимир Зеленський сказав, що дорога кожна хвилина.

"Час – це дуже серйозний чинник. На своєму відеоввімкненні він (Зеленський "ГОРДОН") сказав що проблема Європи та Заходу загалом – це повільне ухвалення рішень. Війна та ситуація, яка в Україні склалася, потребує дуже швидких рішень. А Європа та Сполучені Штати ухвалюють рішення дуже повільно. Знайти консенсус між тридцятьма країнами буде не так просто", – сказав він.

Шустер зазначив, що у Польщі не так багато танків Leopard 2, у Німеччини їх значно більше, і було б добре, щоб Німеччина теж передала їх безпосередньо.

"Проблема зараз у тому, що Україні це потрібно швидко. Ми перебуваємо у ситуації, що лише минулого тижня українська команда розпочала навчання роботі із [зенітно-ракетними комплексами] Patriot. Зазвичай, наскільки я знаю, серйозний курс роботи з Patriot потребує десь 12 місяців. Українські воїни здібні, талановиті, скажімо, вони це засвоять. Але все одно це шість місяців. Поки це озброєння надійде, і поки його розмістять, мине багато часу. Росіяни все ж таки якусь кількість ракет на місяць виробляють, і, звісно ж, цей час небезпечний, і цей час, загалом, Україна втрачає", – сказав він.

Шустер наголосив, що Україні треба розв'язувати цю проблему швидше, оскільки Росія може планувати контрнаступ у найближчому майбутньому.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили військову допомогу Україні. Для координації її надання було створено контактну групу "Рамштайн", до якої входить приблизно 50 країн.

Найбільший пакет допомоги Україні виділили США. З 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, Вашингтон передав Києву допомоги в галузі безпеки на $26,7 млрд.

Україна отримує від союзників бронетехніку, артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, засоби протиповітряної оборони, вертольоти, безпілотники, боєприпаси тощо. 

Водночас Україна наполягає на переданні їй західних танків, винищувачів і далекобійних ракет. Поки що офіційно про рішення передати Україні танки оголосила лише Великобританія. Вона має намір передати Україні 14 британських танків Challenger 2. Наразі тривають переговори про передавання Україні танків німецького виробництва Leopard 2, які стоять на озброєнні багатьох європейських країн.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово закликав західних партнерів бути рішучішими в передаванні Україні зброї. Міністр оборони України Олексій Резніков переконаний, що рано чи пізно Україна отримає і бойові літаки, і далекобійні ракети. 23 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що питання щодо передавання Україні західних бойових літаків зрушило з мертвої точки