"Швидше за будь-який корабель у Чорному морі". CNN показав репортаж про українські морські дрони
Журналісти побували на військовій базі, де випробовують морські дрони. Їм показали військові морські безпілотники, яких раніше не демонстрували представникам ЗМІ. Військові не назвали журналістам своїх імен чи військових звань, а зйомку вели так, щоб не було видно облич.
Безпілотники, про які йдеться, дають змогу військовим атакувати й вести спостереження за росіянами в Чорному морі та на Кримському півострові.
Розробник, який побажав залишитися неназваним, сказав, що робота над морськими безпілотниками почалася лише після початку війни.
"Це було дуже важливо, тому що в нас було не дуже багато сил, щоб протистояти морській державі – Росії. І нам потрібно було розробити щось своє, тому що в нас не було наявних можливостей", – сказав він.
За його словами, ці дрони – повністю українська розробка, їх спроєктовано, зібрано та випробувано в Україні.
За словами розробника, росіянам дуже складно виявити безпілотник через його невеликі розміри. "Швидкість цих безпілотників зараз перевищує швидкість будь-якого морського корабля в Чорноморському регіоні", – наголосив він.
Повідомляють, що довжина безпілотника трохи більше за п'ять метрів, важить він до 1 тис. кг, має вибухове навантаження до 300 кг, дальність 800 км, максимальну швидкість 80 км/год.
Джерела в українській обороні підтвердили CNN, що морські безпілотники були причетні щонайменше до двох нещодавніх атак: на Керченський міст у липні та на Севастопольський порт у жовтні минулого року.
Контекст:
24 квітня вночі в тимчасово окупованому Севастополі очевидці чули вибухи та стрілянину. Окупанти заявили, що флот відбив атаку надводних дронів.
У ніч на 17 липня російські ЗМІ повідомили про вибухи на Кримському мосту, окупаційна "адміністрація" перекрила автомобільний, залізничний і поромний рух. Повідомляли про загибель сімейної пари з Бєлгородської області, їхня неповнолітня дочка в лікарні.
У СБУ заявили, що Кримський міст "не витримав воєнного навантаження", і пообіцяли озвучити подробиці атаки після перемоги над країною-агресором РФ.
26 липня голова Служби безпеки України Василь Малюк уперше підтвердив, що руйнування Кримського мосту було однією з операцій СБУ.