Сили оборони України наступають на мелітопольському й бердянському напрямках, на сході ворог не просунувся на жодний метр – Маляр
За її словами, українські військові на півдні мають часткові успіхи, відтісняючи окупантів і вирівнюючи фронт.
"Сили оборони України продовжують наступальні дії на мелітопольському й бердянському напрямках. На деяких ділянках просунулися вперед і закріплюються на досягнутих рубежах. Ворог підтягує й застосовує резерви, намагається відновити втрачені позиціі. Несе великі втрати", – написала Маляр.
На сході України протягом доби сили оборони вели як оборонні, так і наступальні дії, додала заступниця міністра оборони.
"Наші сили оборони продовжують ефективно стримувати наступ російських військ на лиманському, бахмутському, авдіївському й мар'їнському напрямках. На жоден метр ворог не просунувся. На всіх напрямках тривають бої. Найважчі, зокрема, на лиманському напрямку в районах Діброви, Серебрянського лісництва і Григорівки Донецької області", – розповіла Маляр.
Вона зазначила, що українські військові протягом доби вели наступ на напрямку Білогорівка – Діброва.
"Мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах", – вказала Маляр.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Українські військові за два тижні наступальних дій звільнили вісім населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях, розповіли в оборонному відомстві 19 червня.
Президент Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю, опублікованому 21 червня, що контрнаступ України у війні проти країни-агресора РФ просувається повільніше, ніж хотілося б, – окупанти замінували 200 тис. км&³2; території.