Сім європейських держав на засіданні Радбезу ООН нагадали Росії про її відповідальність за виконання Мінських угод
Сьогодні відбулося засідання Ради Безпеки ООН, присвячене стану виконання Мінських домовленостей щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Підсумкових декларацій або резолюцій зустріч не передбачала, але Естонія, Франція, Ірландія, Бельгія, Німеччина, Великобританія і Норвегія оприлюднили спільну заяву, у якій нагадали про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
Естонія, Франція, Ірландія, Бельгія, Німеччина, Великобританія і Норвегія за підсумками засідання Ради Безпеки ООН 11 лютого оприлюднили спільну заяву, присвячену ситуації на Донбасі.
Документ, який під час зустрічі зачитав постпред Естонії при ООН Свен Юргенсон, опубліковано на сайті естонського представництва.
Сім держав у своїй заяві нагадали про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, засудили ескалацію ситуації на Донбасі, висловили стурбованість зростанням кількості порушень режиму припинення вогню.
"Багато що ще необхідно зробити. Ми настійно закликаємо всі сторони повною мірою виконувати Мінські угоди та рішення саміту ["Нормандської четвірки", який відбувся в Парижі 2019 року], починаючи з повного здійснення невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту. Наголошуємо на відповідальності та зобов'язанні Росії стосовно цього", – ідеться в заяві.
Представники Естонії, Франції, Ірландії, Бельгії, Німеччини, Великобританії та Норвегії в Радбезі ООН закликали Росію "негайно припинити розпалювання конфлікту і надання фінансової, військової підтримки підконтрольним їй збройним формуванням".
"Ми, як і раніше, глибоко стурбовані присутністю російської військової техніки й особового складу в не підконтрольних уряду районах України", – резюмували вони.
Сьогоднішнє засідання Ради Безпеки ООН, присвячене стану виконання Мінських домовленостей щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, скликала Росія. Воно відбулося в онлайн-форматі. Як повідомила в Telegram пресслужба української делегації у тристоронній контактній групі, підсумкових декларацій або резолюцій зустріч не передбачала. Позицію України на засіданні представив голова української делегації у ТКГ, перший президент Леонід Кравчук.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію щодо виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.