Ситуація з безпекою на Донбасі протягом останніх місяців погіршується – ОБСЄ
Упродовж останніх місяців фіксують погіршення ситуації з безпекою на Донбасі. Про це після зустрічі тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання конфлікту на Донбасі 21 липня заявила спеціальна представниця глави ОБСЄ в Україні та ТКГ Гайді Ґрау, ідеться в релізі на сайті ОБСЄ.
Зона навколо ділянки розведення озброєння біля міста Золоте Луганської області перетворюється на гарячу точку, що спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ продовжує фіксувати збільшення використання важких озброєнь, зазначила Ґрау
За її словами, повне припинення вогню можна досягти, якщо всі сторони виявлять необхідну політичну волю.
"Невирішені процедурні питання знову не дали можливості політичній робочій групі провести формальне засідання. Під час неформальних консультацій знайти конструктивне рішення і відновити роботу, долаючи політичні розбіжності, а також виконуючи доручення ТКГ, не вдалося", – вказала вона.
Це засідання ТКГ було останнім для Ґрау в ролі спеціальної представниці глави ОБСЄ в Україні.
"Мій наступник, посол Мікко Кіннунен вступає на посаду 1 серпня. Я бажаю йому плідної роботи і успіхів", – заявила Ґрау.
Контекст:
Спостерігачі СММ ОБСЄ з 16-го до 18 липня зафіксували на Донбасі 741 порушення режиму припинення вогню.
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.
За даними президента України Володимира Зеленського, за час конфлікту загинуло понад 14 тис. людей.
Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у ТКГ (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
22 липня 2020 року ТКГ погодила режим повного й усеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.