Скібіцький: Росія поступово досягає своєї військової межі. Розрекламованої російської "диво-зброї" немає на полі бою

Скібіцький пропонує "обережніше" ставитися до інформації, яку Росія поширює про зброю, що нібито є в її розпорядженні
Фото: skibitsky_mediacenter.org.ua

Успіх міжнародних санкцій надзвичайно сповільнив російське військове виробництво, що знижує боєздатність армії РФ під час розв'язаної Росією війни в Україні. Таку думку представник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України Вадим Скібіцький висловив в інтерв'ю німецькому виданню t-online, опублікованому 16 листопада.

"Я думаю, що Росія поступово досягає своєї військової межі. Принаймні, коли йдеться про виробництво нових систем озброєння, російська промисловість дуже обмежена", – заявив представник ГУР МО.

Як один із доказів виснаження російських збройових запасів Скібіцький навів постачання озброєнь в Ірані, зазначивши, що Кремлю доводиться просити допомоги у "союзних держав", закуповуючи у них боєприпаси і зброю.

"Насамперед Росії бракує ракет і бойових безпілотників. Наприклад, під час використання крилатих ракет Х-22 була пауза півтора місяця. Ми також зараз лише епізодично фіксуємо застосування систем "Іскандер". У період із березня до травня їх було значно більше", – додав він.

Скібіцький не згоден з оцінкою, що в Росії накопичено нібито майже "нескінченні запаси" зброї та боєприпасів.

"Але скільки років їм? Якщо ви зберігаєте боєприпаси 40 років, ви можете викинути половину. Багатьох видів розрекламованої російської "диво-зброї" немає на полі бою. Тож я був би обережним із російською інформацією про те, що в них є", – попередив він.

Представник ГУР МО наголосив, що саме сучасних зразків російських озброєнь не було зафіксовано в Україні.

"Наприклад, де танки "Армата", які ми знаємо з російських військових парадів на Красній площі і які мають виграти війну для [президента Росії Володимира] Путіна?" – поцікавився він.

На думку представника ГУР МО, у нестачі сучасної зброї РФ свою роль відіграли введені проти агресора обмеження.

"Саме успіх міжнародних санкцій надзвичайно сповільнив російське військове виробництво. Що довше триватимуть заходи, то складніше РФ буде виробляти запчастини і нове озброєння", – підсумував Скібіцький.

Контекст:

Головний редактор сайта "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 13 жовтня повідомляв, що через значні втрати в Україні росіяни планують відновити 800 старих радянських танків. Збільшити виробництво сучасної техніки РФ нездатна, зазначав він.

Росія, ймовірно, втратила половину своїх основних бойових танків і витратила більшу частину своєї високоточної зброї у війні в Україні, заявив 8 листопада заступник глави Пентагону Колін Каль.

Росія застосовує в Україні щонайменше два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували БПЛА у свої кольори й назвали "Герань-2".

Телеканал CNN інформував 1 листопада, що Іран готується передати до Росії нову партію зброї для використання у війні проти України. До неї входить приблизно 1 тис. одиниць озброєння, зокрема балістичні ракети класу "земля – земля" й нові ударні безпілотники.

Британський телеканал Sky News 8 листопада повідомив, що Росія розрахувалася з Іраном за дрони-камікадзе, передавши €140 млн готівкою і зразки західної зброї, захоплені в Україні.